Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pięć fintechów nagrodzonych Best of Show na Finovate w Nowym Jorku

Tym razem wśród wyróżnionych nie ma jednak reprezentantów Polski

Wczoraj późnym wieczorem w Nowym Jorku ogłoszono wyniki konkursu Best of Show, który zamyka sesje prezentacji fintechów podczas Finovate. Tytuły otrzymało pięć firm, na które głosowało najwięcej uczestników konferencji. W tym roku są to: Banzai, BOND.AI, Bumped, Golden oraz Meniga. Opisując nagrodzone rozwiązania w wielkim skrócie, można powiedzieć, że dotyczą one edukacji i zarządzania finansami, wykorzystania sztucznej inteligencji do pozyskiwania i analizy danych oraz programów lojalnościowych.

Przeczytajcie także: Polska spółka skradła show na Finovate

Co ciekawe, o ile cztery pierwsze fintechy to debiutanci na Finovate, to Meniga zdobywała tytuły Best of Show w przeszłości, a z jej usług w 30 krajach korzystają m.in. Santander, ING, Unicredit czy mBank. Natomiast dzisiaj i jutro o najnowszych trendach w technologiach finansowych opowiedzą fintechowi weterani. Z zapowiedzi wystąpień wynika, że tak jak do niedawna gorącym tematem był blockchain i kryptowaluty, tak w tym roku stosunkowo więcej mówić się będzie o voice commerce.

Chodzi o interaktywne głośniki, którym można wydawać polecenia, a więc także za pomocą głosu zamawiać produkty w sklepach internetowych. Technologia nie jest jeszcze doskonała, o czym przekonał się wczoraj na scenie przedstawiciel jednego z fintechów prezentujących rozwiązanie wykorzystujące sprzedawane przez Amazona urządzenie Alexa. Inteligentny asystent nie reagował na jego polecenia.

Przeczytajcie także: Polski akcent na Finovate w Nowym Jorku

Co ciekawe, w Nowym Jorku oprócz prezentacji ING Banku Śląskiego odnalazłem jeszcze jeden polski akcent. We wtorek na scenie zaprezentował się fintech Cash Director znany w Polsce z marki SuperKsięgowa, czyli usług księgowych oferowanych na przykład przez mBank razem z kontem firmowym. Założony przez Patrycję i Rafała Strzeleckich fintech, ma siedzibę w Warszawie i zatrudnia już około 70 osób.

Firma chwali się, że obsługuje już ponad 60 tys. klientów. Niedługo będzie ich zapewne znacznie więcej, bo spółka podpisała umowę z BGŻ BNP Paribas, który także zaoferuje klientom biznesowym usługi księgowe oparte o to rozwiązanie. Polski fintech ma też ambicje zaistnieć na amerykańskim rynku. Przygotował już platformę dla US Bank. Jak powiedziała mi Patrycja Strzelecka, wdrożenie rozwiązania uzależnione jest jednak od otwarcia biura i zbudowania struktur w USA. Dlatego firma szuka dodatkowego inwestora.

Fot. Finovate

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies