Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wystartowała nowojorska edycja Finovate oraz wyścig fintechów o nagrodę za najlepszą prezentację

Jeszcze dzisiaj podczas popołudniowej sesji nowe rozwiązanie faktoringowe pokaże ING Bank Śląski

W poniedziałek wystartowała nowojorska edycja Finovate, jednej z najbardziej prestiżowych konferencji fintech na świecie. To przede wszystkim osiem sesji prezentacji, podczas których firmy technologiczne próbują przekonać publiczność do przygotowanych przez siebie rozwiązań. Mają na to zaledwie siedem minut. Żartów nie ma, bo po przekroczeniu tego czasu maruderzy najpierw słyszą charakterystyczny gong, a następnie wyłącza się im mikrofon by nie mogli dokończyć prezentacji. Tym, którzy zrobią najlepsze wrażenie, przyznawane są nagrody Best of Show.

Przeczytajcie także: Polskie firmy na Finovate w Londynie

Wiosną tego roku w relacji z londyńskiej edycji imprezy pisałem o tym, że w Wielkiej Brytanii zaprezentowały się m.in. nagrodzone rok wcześniej w Nowym Jorku Braintri oraz ING. I właśnie Śląski, zdaje się, że jako jedyna instytucja finansowa znad Wisły "reprezentuje" w obecnej edycji Finovate polską myśl technologiczną. Z zapowiedzi wiadomo, że ma pokazać nowe rozwiązanie faktoringowe. Opiszę je Wam, gdy tylko zostanie zaprezentowane.

Natomiast wśród pierwszych poniedziałkowych prezentacji zainteresował mnie pomysł firmy Bucket. Fintech stworzył platformę blockchainową, którą wykorzystuje do digitalizacji pieniędzy. Pomysł jest prosty. Jeśli zapłacicie gotówką w sklepie, resztę otrzymacie nie w monetach, ale w postaci wydrukowanego na paragonie kodu QR, który po wczytaniu do aplikacji w smartfonie zamienia się w pieniądz elektroniczny na rachunku przypisanym do użytkownika.

Przeczytajcie także: Jiffee z nagrodą Best of Show

Tak uzbieraną kwotę można wypłacić na karcie podarunkowej, karcie prepaid lub przekazać ją na jakiś szlachetny cel – na platformie umieszczono kilka organizacji, więc łatwo można wskazać jedną z nich. Rozwiązane jest darmowe zarówno dla użytkowników jak i dla sprzedawców, którzy przyłączą się do sieci oferującej ten sposób wydawania reszty.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies