Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski akcent na Finovate. ING pokazał nowe rozwiązanie do finansowania faktur

Podczas obecnej edycji Finovate popularne są systemy wykorzystywane do graficznej prezentacji danych i wskaźników wydajności. Blockchain w defensywie

Przed północą polskiego czasu zakończyła się czwarta sesja wystąpień fintechów podczas Finovate w Nowym Jorku, jednej z najbardziej prestiżowych konferencji w świecie technologii finansowych. Wprawdzie przed uczestnikami wydarzenia jeszcze jutrzejsze prezentacje, ale już wyraźnie widać, co jest obecnie trendy w środowisku fintechów. Większość firm prezentuje rozwiązania tzw. dashboardowe, czyli służące do różnych sposobów prezentacji aktualnych i historycznych danych, co ma ułatwiać podejmowanie decyzji biznesowych.

Natomiast produkty, które mogą być wykorzystywane wprost przez klientów instytucji finansowych są w zdecydowanej mniejszości. W defensywie jest także tak bardzo modny dziś blockchain. Był obecny zdaje się tylko w jednej prezentacji, o czym pisałem tutaj. W tym kontekście interesujące wydawało się wystąpienie zespołu ING, który zaprezentował nowe rozwiązanie do finansowania faktur.

Przeczytajcie także: Oto fintechowy pomysł na faktoring

ING Finansowanie Faktur to internetowy serwis, który może być wykorzystany przez małe firmy do utrzymania płynności finansowej. Jeśli musieliście wystawić fakturę z długim okresem płatności, a potrzebujecie gotówki, to możecie ją uzyskać wcześniej używając tego właśnie rozwiązania. Istotne jest to, że cały proces uzyskania finansowania odbywa się online. Rejestrujecie się w serwisie podając adres e-mail, numer telefonu i dane osobowe. Po wpisaniu NIP-u reszta danych, takich jak adres i nazwa spółki serwis pobierze automatycznie z KRS lub CEIDG. Do zweryfikowania tożsamości potrzebny jest jeszcze jednozłotowy przelew z firmowego konta.

Faktura może być przesłana z pliku lub sfotografowana kamerą smartfona. Następnie należy podać dane kontaktowe do firmy, na którą fakturę wystawiliście. Po potwierdzeniu przez nią informacji zawartych w dokumencie i sprawdzeniu Waszej spółki w BIK i BIG (przedstawiciel ING deklaruje, że jest to rodzaj zapytania, który nie pogarsza historii kredytowej), bank przelewa pieniądze na zweryfikowany wcześniej rachunek firmowy. Jest to kwota faktury pomniejszona o koszt usługi. O tym, jaki on będzie, można się dowiedzieć używając zamieszczonego na stronie kalkulatora. Koszt usługi wyświetli się też bezpośrednio przed potwierdzeniem woli wykonania operacji finansowej. ING deklaruje, że cały proces od przesłania faktury do przelewu środków nie powinien trwać dłużej niż 24 godziny.

Przeczytajcie także: Rozpoczęła się nowojorska edycja konferencji Finovate

Jak wiecie, online’owych firm faktoringowych nie brakuje. Tylko na Mapie Polskiego Fintechu znajdziecie co najmniej kilka podobnych narzędzi. Przedstawiciel banku zapytany przeze mnie o przewagi rozwiązania ING nad konkurencją, podkreślił, że widzi dwie podstawowe. Po pierwsze dzięki temu, że od przedsiębiorcy nie wymaga się dodatkowych dokumentów, pieniądze przelewane są szybciej. Po drugie, jak deklaruje ING, usługa jest tańsza od tego, co w tej chwili oferowane jest na rynku.

Jutro drugi dzień konferencji i kolejne prezentacje fintechów. Potem głosowanie publiczności. Wygra ta firma, która przekona do siebie najwięcej uczestników konferencji, wśród których są menagerowie instytucji finansowych z całego świata, przedsiębiorcy i dziennikarze. Poinformuję Was o wynikach konkursu, gdy tylko zostaną podane do publicznej wiadomości.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies