Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Historyczny miesiąc w PKO. W sierpniu klienci częściej logowali się na konto przez IKO niż serwis internetowy

Bank podał, że w ubiegłym miesiącu użytkownicy aplikacji IKO logowali się na rachunki za pomocą tego rozwiązania 44 mln razy

PKO poinformował dzisiaj, że w sierpniu tego roku po raz pierwszy w historii liczba logowań do aplikacji IKO była wyższa od liczby logowań do serwisu transakcyjnego iPKO. Oznacza to, że klienci coraz częściej używają bankowej aplikacji mobilnej, by zarządzać kontem i kontaktować się z bankiem.

Przeczytajcie także: Wideoweryfikacja w mBanku na Androidzie

Jak czytam w nadesłanej informacji prasowej, w sierpniu PKO odnotował 44 mln logowań do IKO. Bank chwali się, że na telefonach aplikację zainstalowało już ponad 2,8 mln klientów, którzy korzystają z niej coraz częściej. – Pierwsze 50 milionów transakcji w IKO wykonali w ciągu ponad 4 lat, a kolejne 50 milionów w zaledwie osiem miesięcy. Do dzisiaj od startu aplikacji w 2013 r. odnotowano ponad 113 milionów transakcji – informuje bank.

Przeczytajcie także: Powiadomienia push wreszcie w IKO

Aplikacja IKO została niedawno wzbogacona o kilka nowych funkcji, na przykład w powiadomienia push o zdarzeniach na rachunkach, a w kolejnych miesiącach pojawią się w niej m.in. możliwość dokonywania transakcji Blik w ciężar karty kredytowej, możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz opłacenia parkingu, a także mobilna autoryzacja. Z raportu Cashless za I kw. 2018 r., dotyczącego bankowości mobilnej, wynika, że PKO jest na czele rankingu instytucji, których klienci najczęściej korzystają z usług finansowych za pośrednictwem aplikacji banku.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies