Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Powiadomienia push o zdarzeniach wreszcie w aplikacji IKO na Androida. Inna nowość także w wersji na iOS

Aktualizacje aplikacji mobilnych PKO są już do pobrania w marketach

Wczoraj pojawiły się nowe wersje aplikacji IKO na urządzenia z systemami Android i iOS. Jeśli chodzi o aktualizację na smartfony z Androidem, zawiera ona rozszerzenie funkcji powiadomień push. Dotychczas bank wysyłał je, gdy na przykład chciał zaoferować klientom nowy produkt. Od teraz użytkownicy IKO za pomocą pushy mogą otrzymywać także informacje o zdarzeniach na swoich rachunkach.

Przeczytajcie także: Apple Pay w PKO dopiero w październiku

To przydatna funkcja a do tego zwiększa bezpieczeństwo korzystania z kart i bankowości elektronicznej. Informacje na temat transakcji obciążających rachunek pozwalają szybko zidentyfikować fraudy i podjąć odpowiednie działania, np. zmienić hasło do konta czy zablokować kartę. Wcześniej komunikaty o zdarzeniach przez wiadomości push PKO wprowadził do aplikacji na iOS.

Z tego co wiem, miał to być test przed uruchomieniem tej usługi dla klientów używających telefonów z Androidem, którzy w bazie PKO stanowią większość. Bank zastanawiał się, w jaki sposób uniknąć przy wysyłce komunikatów push skutków podobnych do ataku DDoS. Mogłoby się tak stać, gdyby np. 10. dnia miesiąca duża część klientów o tej samej porze otrzymała informacje o zaksięgowaniu przelewu przychodzącego i zalogowała się na rachunek, aby sprawdzić czy dostała pensję. Uruchomienie usługi oznacza, że bank rozwiązanie tego problemu znalazł.

Przeczytajcie także: mBank wyłączy aplikację w wersji na Windows

Natomiast w aplikacji na urządzenia z systemem iOS PKO wprowadził wniosek o otwarcie konta. Dzięki temu nowy rachunek w PKO można założyć bez wychodzenia z domu i uruchamiania komputera. Wystarczy ściągnąć apkę i po jej uruchomieniu wybrać opcję "nie mam konta". Po wypełnieniu wniosku umowę przywiezie kurier.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies