Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności zbliżeniowe: Visa również złożyła wniosek o podniesienie do 100 zł limitu na transakcje bez PIN-u

Rosną szanse na to, by nowy limit stał się rynkowym standardem

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Visa, jedna z dwóch organizacji płatniczych o największym udziale w polskim rynku kart, złożyła do Narodowego Banku Polskiego wniosek o podniesienie do 100 zł limitu na transakcje bezgotówkowe niewymagające autoryzacji kodem PIN. To ważne o tyle, że dzięki temu rośnie szansa na wykreowanie nowego standardu w obszarze płatności kartami. Wcześniej z podobnym wnioskiem do NBP wystąpił bowiem Mastercard.

Przeczytajcie także: Już wiadomo, że limit na płatności bez PIN-u wzrośnie

Jak już pewnie wiecie, pod koniec maja Mastercard ogłosił, że zgodę na nowy limit od banku centralnego otrzymał. Organizacja zapowiedziała także, że zacznie on obowiązywać najwcześniej w II kw. 2019 r. a prawdopodobnie stanie się to dopiero w III kw. Natomiast Jakub Kiwior, szef Visy na Polskę i Węgry zapowiedział wówczas, że reprezentowana przez niego instytucja również planuje zwiększyć limit na płatności bez autoryzacji PIN-em. Dziś już wiadomo, że odpowiedni dokument w NBP został złożony.

Przeczytajcie także: Kartami będzie można płacić we wszystkich punktach Lotto

Tymczasem obowiązujący w Polsce limit na płatności kartami bez PIN-u w wysokości 50 zł należy do najniższych w Europie. Na przykład w Wielkiej Brytanii wynosi on 30 funtów, czyli ok. 145 zł a we Francji i Irlandii 30 euro, czyli ok. 130 zł. Wyższe limity obowiązują nawet w krajach Europy Środkowo-Wschodniej (np. na Litwie 25 euro, czyli ok. 105 zł; w Rumunii 100 lejów, czyli ok. 90 zł; na Słowacji 20 euro, czyli ok. 85 zł).

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies