Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta wielowalutowa w BZ WBK już we wrześniu. Ma być nieco inna niż u konkurencji

Kartę ma wyróżniać sposób naliczania opłaty za opcję wielowalutową

BZ WBK wprowadzenie do oferty karty wielowalutowej zapowiedział jesienią ubiegłego roku. Mogliście przeczytać o tym w tekście, który znajdziecie tutaj. Dziś mogę napisać już nieco więcej na ten temat. Karta prawdopodobnie wejdzie do sprzedaży we wrześniu bieżącego roku. Z tym, że, podobnie jak w ING czy w Euro Banku, nie będzie to oddzielna karta. Bank chce umożliwić dodanie "wielowalutowości" jako opcji do zwykłych kart debetowych wydawanych do Kont jakie chcę.

Przeczytajcie także: BZ WBK wprowadzi kartę wielowalutową

Ponadto tak jak u konkurencji tak i w BZ WBK, karta z uruchomioną usługą wielowalutową będzie automatycznie wykrywać walutę transakcji i pobierać środki z odpowiedniego rachunku bez dodatkowych kosztów z tym związanych. Dopiero gdy na odpowiednim koncie zabraknie euro, dolarów czy funtów, transakcja zostanie rozliczona z rachunku złotowego wraz z kosztami spreadu.

To będą najważniejsze podobieństwa do kart wielowalutowych już obecnych na rynku. Różnica natomiast ma pojawić się w sposobie naliczania opłat. W wielu bankach karty wielowalutowe są bezpłatne, ale koszty ponosi się np. z tytułu wypłat z zagranicznych bankomatów. Wyjściem z sytuacji jest wykupienie pakietu np. na miesiąc, w ramach którego wszystkie transakcje bankomatowe są już bezpłatne. Np. ING wprowadza teraz konto Mobi, dla którego taki pakiet kosztować będzie 15 zł.

Przeczytajcie także: BZ WBK wdrożył przelewy Ripple

BZ WBK chce zastosować podobne rozwiązanie, tyle że obejmować ono będzie nie tylko wypłaty z bankomatów, ale i samą wielowalutowość. Jak rozumiem, może to wyglądać w ten sposób, że planując zagraniczny wyjazd będziecie aktywować np. na 30-dniowy okres opcję wielowalutową, załóżmy za 10 zł, w ramach której zyskacie też możliwość korzystania z bezpłatnych bankomatów za granicą.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies