Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowości w ofercie ING: rachunek Mobi dla dzieci oraz bezpłatny, podstawowy dla dorosłych

Konto Mobi wchodzi do sprzedaży już w przyszłym tygodniu. Natomiast rachunek podstawowy – w sierpniu

Na stronie internetowej ING Banku Śląskiego znajdziecie już nową wersję tabeli opłat i prowizji, jaka zacznie obowiązywać od 20 maja. Najłatwiejszą do zauważenia zmianą jest wprowadzony do oferty nowy rachunek o nazwie Mobi, przeznaczony przede wszystkim dla osób w wieku od 13 do 18 lat.

Przeczytajcie także: Alior wprowadza ułatwienia dla blikowców

Jak wynika z cennika Śląskiego uruchomienie i prowadzenie tego konta będzie bezpłatne, podobnie jak wykonywanie przelewów internetowych. Natomiast karta debetowa Visa standardowo kosztować będzie 7 zł. Z tym że osoby w wieku od 13 do 26 lat będą zwolnione z tej opłaty bezwarunkowo.

Kartą będzie można bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash. Dodatkowo za 5 zł będzie można wykupić 30-dniowy pakiet bezpłatnych transakcji we wszystkich bankomatach w kraju. Podobny pakiet na bankomaty zagraniczne kosztować będzie 15 zł. Posiadacze kont Mobi za darmo będą też mogli korzystać z Blika, naklejki – zbliżaka oraz płatności mobilnych HCE Mastercarda. Pakiety bezpłatnych bankomatów będzie można także zamówić do innych rachunków z oferty ING.

Przeczytajcie także: Euro Bank powalczy z firmami chwilówkowymi

Natomiast w sierpniu ING wprowadzi rachunek PRP (Podstawowy Rachunek Płatniczy), zgodnie z unijną dyrektywą PAD. Większość podstawowych usług oferowanych wraz z nim, takich jak przelewy, wypłaty z bankomatów, używanie karty debetowej, itd. będzie bezpłatna. Ważne jednak, że z PRP korzystać będą mogły tylko te osoby, które nie mają żadnego innego konta w jakimkolwiek banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej.

Ciekawostką może być fakt, że na stronie internetowej ING wisi jeszcze jedna wersja tabeli opłat i prowizji banku, która zacznie obowiązywać w listopadzie. Na razie nie doszukałem się jeszcze zmian, jakie ona zawiera. Natomiast w przyszłym tygodniu Śląski robi konferencję prasową na temat nowej oferty. Na pewno więc wówczas napisze więcej.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies