Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Od dziś Apple Pay już działa w Wielkiej Brytanii

Pierwszym europejskim krajem z płatnościami od Apple jest Wielka Brytania. Z usługi mogą korzystać posiadacze iPhone-ów 6 i 6 Plus oraz Apple Watch

Potwierdziły się wcześniejsze informacje, że to Wielka Brytania będzie pierwszym krajem w Europie, w którym wystartuje usługa Apple Pay. Dziś ogłoszono tam start usługi.

Płatności Apple Pay umożliwiają podpięcie do smartfona karty płatniczej i dokonywanie transakcji na tej samej zasadzie, jak robi się to kartą zbliżeniową. Wystarczy przyłożyć telefon do terminala. Konkurencyjne rozwiązanie to Samsung Pay, nad uruchomieniem którego ciągle pracują Koreańczycy. Swój pomysł wdraża również Google, pod nazwą Android Pay.

Przeczytaj także: Blik w Euronecie i Planet Cash dopiero w sierpniu

Apple Pay’em bezdotykowo można zapłacić za pomocą iPhone’a 6 także w wersji z większym ekranem czyli 6 Plus oraz smartwatchem Apple Watch. Płatności od dziś przyjmowane są już w 250 tys. sklepów w Wielkiej Brytanii.

Visa i MasterCard ogłosiły dziś, że wszyscy posiadacze ich kart w WB mogą korzystać z Apple Pay. MasterCard podkreśla, że nowe rozwiązanie jest bardzo bezpieczne. Kiedy dodacie bowiem swoją kartę do Apple Pay, jej numer nie będzie przechowywany na smartfonie ani na serwerze Apple.

Natomiast system nadaje urządzeniu mobilnemu unikalny numer, który zaszyfrowany spoczywa w bezpiecznej części pamięci telefonu. Każda transakcja jest autoryzowana jednorazowym kodem.

Przeczytaj także: mBank wprowadził logowanie biometryczne do aplikacji mobilnej

Jak wiecie, najnowsze iPhone’y są także zabezpieczone czytnikiem odcisku palca – technologia nazywa się Touch ID i służy m.in. do autoryzowania zakupów w sklepach z aplikacjami, muzyką i książkami od Apple, czyli w iTunes Store, App Store i iBooks Store.

Według badań przeprowadzonych na zlecenie Visa Europe, rozwiązania płatności mobilnych cieszą się ogromnym zainteresowaniem konsumentów, zwłaszcza użytkowników systemu operacyjnego iOS, spośród których 60 proc. chciałoby płacić za zakupy smartfonem, co pozwala przypuszczać, że Apple Pay może być popularne w Europie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies