Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik w Euronecie i Planet Cash dopiero w sierpniu

O mniej więcej miesiąc w porównaniu z pierwotnymi planami opóźni się wdrożenie Blika w dwóch największych, niezależnych sieciach bankomatów

Obecnie użytkownicy Blika mogą za jego pośrednictwem wypłacać gotówkę z bankomatów należących do czterech banków, a więc BZ WBK, ING, Millennium i PKO BP. Do końca czerwca mieli zyskać dostęp do niezależnych sieci prowadzonych przez Euronet i IT Card.

Przeczytaj także: Będzie Polska Sieć Bankomatowa

Już wiadomo jednak, że tego terminu nie udało się dotrzymać, choć przedstawiciele obu sieci deklarują, że są już na ostatniej prostej wdrażania Blika. Euronet podał, że prowadzi jeszcze testy nowego instrumentu, a biuro prasowe IT Card zapewniło, że udostępnienie Blika w bankomatach Planet Cash nastąpi w sierpniu.

Blik to system płatności mobilnych dostarczany przez spółkę Polski Standard Płatności. Utworzyło ją sześć banków, w tym Alior, BZ WBK, mBank, Millennium, Śląski i PKO BP. Blik umożliwia płatności w sklepach stacjonarnych, posiadających terminale firmy eService, w sklepach internetowych oraz wypłaty gotówki ze wskazanych bankomatów.

Przeczytaj także: Będzie konkurencja dla MasterCarda i Visy? Chce tego Lewiatan

W przyszłości ma również pozwalać na szybkie przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami przy wykorzystaniu infrastruktury dostarczanej przez Krajową Izbę Rozliczeniową. PSP podaje, że dostęp do Blika ma już ponad 700 tys. klientów banków. Sieć akceptacji przekracza 50 tys. punktów a do jesieni ma osiągnąć 100 tys. miejsc.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies