Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
N26 jest gotowy, by podbić Amerykę. Czy ubiegnie Revoluta?

Niemiecki fintech uzyskał dofinansowanie w wysokości 110 mln euro i rozpocznie działalność w Stanach Zjednoczonych

Berliński bank mobilny N26 ogłosił, że pozyskał od inwestorów 110 mln euro i jest gotowy, by wejść na rynek amerykański – podaje serwis Finextra. O N26 pisałem już wielokrotnie, ale przypomnę, że to założony w 2013 r. niemiecki fintech, który szybko uzyskał pełną licencję bankową i obecnie oferuje konto dostępne przez aplikację a także powiązaną z nim kartę Mastercarda, międzynarodowe przelewy i natychmiastowe kredyty w wysokości do 25 tys. euro. N26 działa obecnie w 17 krajach i twierdzi, że pozyskał do tej pory około 1 mln klientów, a każdego dnia konto zakłada średnio kolejnych 5 tys. osób. W USA otworzył już biuro, w którym zatrudnia osiem osób.

Przeczytajcie także: N26 będzie sprzedawać ubezpieczenia

Niemiecki fintech działa przede wszystkim w Niemczech i Austrii, ale z powodzeniem zdobywa też klientów w takich krajach jak Francja czy Hiszpania. Na kilku rynkach udostepnił klientom płatności mobilne Apple Pay. W październiku 2017 r. bank ogłosił, że zamierza wejść na amerykański rynek. Nie będzie się tam jednak starał o licencję bankową, a ekspansję rozpocznie we współpracy z instytucją, która posiada odpowiednie zezwolenia.

Przeczytajcie także: Revolut ma już 1,5 mln klientów

Co ciekawe, także w październiku ubiegłego roku swoje plany względem amerykańskiego rynku zdradził brytyjski fintech Revolut zamierzający oferować podobny produkt finansowy. Firma dopiero się stara o pełną licencję bankową, ale dzięki dobrze ocenianej aplikacji służącej przede wszystkim do wymiany walut, zdobywa klientów szybciej niż niemiecka konkurencja. Revolut twierdzi, że na koniec 2017 r. z jego apki korzystało już 1,5 mln osób, a codziennie przybywa kolejnych 6-8 tys. W I kw. 2018 r. fintech miał zaoferować swoje usługi w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Singapurze i Hongkongu. Czy zdąży przed ekspansją N26?

Fot. N26

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies