Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google przywraca płatności na zegarkach. Niestety, na razie nie w Polsce

Przy okazji rebrandingu systemu operacyjnego na smartwatche amerykańska firma rozszerza dostępność Google Pay na urządzenia ubieralne

Wear OS. Tak teraz nazywać się będzie system operacyjny Google’a na smartwatche. Amerykański koncern argumentuje zmianę nazwy swojego rozwiązania tym, że poprzednia, a więc Android Wear wprowadzała w błąd. Sugerowała bowiem, że smartwatche z tym systemem są kompatybilne tylko ze smartfonami z Androidem. Tymczasem od dłuższego czasu współdziałają także z iPhone’ami.

Przeczytajcie także: BZ WBK wprowadza Garmin Pay

Przy okazji rebrandingu systemu operacyjnego na zegarki, Google rozszerzyło też dostępność płatności Google Pay na smartwatche. Z rozwiązania tego można było dotąd oficjalnie korzystać w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Teraz do tego grona dołączają: Australia, Hiszpania i Kanada. Na razie nie wiadomo, kiedy ta lista się wydłuży.

Przeczytajcie także: Rośnie znaczenie Google Pay na polskim rynku

W Polsce z płatności Google Pay mogli do niedawna korzystać użytkownicy zegarków Huawei Watch 2. Jak donieśli czytelnicy Cashless, po jednej z poprzednich aktualizacji systemu operacyjnego rozwiązanie u niektórych z nich przestało jednak działać. Biuro Google w Polsce tłumaczyło wówczas, że płatności mobilne na smartwatchach nie były dotąd wspierane poza USA i Wielką Brytanią i że firma będzie się starała to zmienić. Nie padły jednak żadne terminy ponownego udostępnienia Google Pay na zegarkach dla klientów z Polski. Ciekawostką może być jednak fakt, że u części użytkowników Huawei Watch 2 oraz smartwatchy innych marek np. LG Watch Sport, kupionych poza Polską, płatności nadal działają.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies