Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
N26 będzie sprzedawać swoim klientom ubezpieczenia. Na razie tylko w Niemczech.

Niemiecki fintech zaoferuje pakiet polis we współpracy z firmą Clark z sektora insurtech

N26 ogłosił wczoraj, że we współpracy z firmą Clark z sektora insurtech uruchomi w swojej aplikacji bankowości mobilnej serwis oferujący ubezpieczenia. Wersja beta nowej usługi ma być dostępna w lipcu tego roku, ale na razie tylko dla klientów w Niemczech.

Przeczytajcie także: Revolut przez aplikację sprzedaje ubezpieczenia

W aplikacji N26 klienci będą mogli wybrać i kupić polisę bez dodatkowych formalności. Serwis ma eliminować jakikolwiek obieg dokumentów wymaganych zwykle przy zawieraniu tego rodzaju umów. Użytkownik w apce będzie mógł też sprawdzić zakres ubezpieczenia, wysokość rat składki, częstotliwość spłaty oraz okres obowiązywania polisy. W przyszłości usługa ma być uzupełniona o mechanizm automatycznego doradcy, który po przeanalizowaniu ofert 160 towarzystw ubezpieczeniowych podpowie, którą polisę wybrać.

Przeczytajcie także: Yanosik rozwija ubezpieczeniowy projekt YU!

O N26 pisałem już wielokrotnie. Przypomnę więc tylko, że to założony w 2013 r. niemiecki fintech, który szybko uzyskał pełną licencję bankową i oferuje konto dostępne przez aplikację a także powiązaną z nim kartę Mastercarda. Obecnie ma 300 tys. klientów w 17 krajach Europy, jednak na razie nie działa w Polsce.

Natomiast sprzedaż różnych polis w aplikacjach bankowych nie jest niczym nowym na polskim rynku. Oferuje je już między innymi mBank i Millenium oraz instytucje finansowe takie jak SkyCash czy Revolut. Ubezpieczenia komunikacyjne można też kupić w aplikacji Yanosik. Są tam sprzedawane pod marką własną YU!

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies