Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut ma już 1,5 mln klientów, a w grudniu przestał dopłacać do interesu

Fintech chwali się, że gwałtownie rośnie także liczba transakcji wykonanych przez użytkowników jego aplikacji

Brytyjski fintech Revolut odnotował w grudniu rekordowe wzrosty, jeśli chodzi o nowych użytkowników aplikacji jak i liczbę wykonanych transakcji – poinformował serwis techcrunch. Startup po raz pierwszy w historii zbilansował wpływy i wydatki, czyli przestał dopłacać do interesu.

Przeczytajcie także: Aplikacja Monese już po polsku

Firma nie zdradziła jeszcze danych za styczeń 2018 r., ale twierdzi, że są obiecujące na tyle, by powtórzyć znakomite grudniowe wyniki. W listopadzie aplikacja Revolut miała ok. miliona użytkowników. Na koniec roku korzystało z niej już 1,5 mln osób. Fintech chwali się, że dziennie zyskuje od 6 tys. do 8 tys. nowych klientów.

Revolut to aplikacja oferowana z kartą przedpłaconą Mastercarda. Można ją doładować przelewem lub inną kartą podpiętą do powiązanego z apką konta. Użytkownicy mogą łatwo wymienić wpłacone środki praktycznie na dowolną walutę i za pomocą karty wypłacić ją z bankomatów na całym świecie. Transakcje wymiany są rozliczane po korzystnych kursach międzybankowych. W aplikacji dostępna jest też oferta ubezpieczeń. Wybrani użytkownicy mogą również wymieniać waluty na bitcoina.

Przeczytajcie także: Revolut wystąpił o europejską licencję bankową

Aplikacja Revolut jest też bardzo popularna w Polsce. Niedawno pisałem o tym, że fintech rozbudowuje tu swoje struktury. W Warszawie nowym country managerem firmy został Karol Sadaj opowiadający do niedawna za marketing w Uberze. Mogliście o tym przeczytać w tym tekście. Trwa też nabór na stanowisko osoby odpowiadającej za PR i kontakty z mediami. O klientów z tej części Europy zabiega też konkurencja Revoluta – polskojęzyczną wersję aplikacji zaoferował niedawno inny fintech, Monese. Możecie o niej przeczytać tutaj.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies