Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Terminale płatnicze trafiły do pierwszych radiowozów drogówki. Koniec wdrożenia już w lutym

Spółka eService potwierdza, że do końca przyszłego miesiąca planuje zakończyć instalację urządzeń w ramach projektu prowadzonego z KIR-em i resortem rozwoju

Jak dowiaduję się nieoficjalnie, przenośne terminale płatnicze trafiły do niektórych radiowozów drogówki już kilka dni temu. Pierwsze transakcje zostały rozliczone 6 stycznia. Niestety nie wiem, czy były to próbne transakcje testowe czy to już pierwsi nieszczęśnicy przyłapani na wykroczeniu drogowym mieli szansę zapłacić mandat kartą. W każdym razie do końca lutego cała partia 2 tys. terminali POS ma już stać się wyposażeniem policyjnych samochodów.

Przeczytajcie także: Fundacja Polska Bezgotówkowa ogłasza start

Większość z tych informacji potwierdza firma eService, która odpowiada za dostarczenie urządzeń. – W tej chwili trwa akcja pilotażowa. Terminale są dostępne w wybranych radiowozach, a funkcjonariusze przechodzą szkolenia z obsługi urządzeń. Planujemy, że cała partia POS-ów umożliwiających dokonywanie płatności bezgotówkowych kartami i Blikiem trafi do policji do końca lutego – powiedziano mi w biurze prasowym eService.

Przeczytajcie także: KNF uruchamia Innovation Hub

Przypomnę, że wyposażenie radiowozów w terminale płatnicze to element programu rozbudowy sieci akceptacji płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem KIR-u oraz Ministerstwa Rozwoju. W jego ramach spółka First Data Polcard instaluje terminale m.in. w urzędach gmin i miast. Natomiast firma eService jest odpowiedzialna za dostawę POS-ów i obsługę transakcji realizowanych przez drogówkę. Obsługa urządzeń i płatności jest bezpłatna zarówno dla policji jak i płatników mandatów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies