Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny krok do startu programu terminalizacji firm. Payarto zbuduje dla Polski Bezgotówkowej tzw. bazę NIP-ów

Rozwiązanie umożliwi weryfikację firm uprawnionych do otrzymania bezpłatnego terminala płatniczego

Coraz bliżej do startu programu, w ramach którego fundacja Polska Bezgotówkowa będzie finansować instalację terminali płatniczych w firmach. Projekt będzie realizowany na podstawie porozumienia podpisanego w ubiegłym roku z Ministerstwem Rozwoju przez Mastercarda, Visę i Związek Banków Polskich. Na drodze do startu programu znajduje się jeszcze kilka zakrętów. Jeden z nich pozwoli pokonać firma Payarto.

Przeczytajcie także: PKO udostępnił klientom system Zencardu

Jak udało mi się potwierdzić w biurze Polski Bezgotówkowej, to właśnie ta firma zbuduje dla niej tzw. bazę NIP-ów. Trafią do niej informacje o podmiotach, które już posiadają terminal płatniczy. Dzięki temu operatorzy POS-ów będą mogli sprawdzić, czy firma, której będą chcieli zainstalować bezpłatne urządzenie, jest uprawniona do udziału w programie. Przypomnę, że podstawowym warunkiem jest w tym przypadku nieakceptowanie dotąd płatności kartowych. Chodzi o to, aby w ramach programu rozszerzać sieć akceptacji kart, a nie instalować terminale w firmach, które już przyjmują płatności bezgotówkowe a zrezygnują z POS-a tylko po to, aby go dostać za darmo.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku jest już 605 tys. terminali

Payarto to spółka działająca w polskiej branży płatniczej od kilku lat. Współpracowała przy wielu projektach m.in. z międzynarodowymi organizacjami takimi jak choćby Mastercard. Natomiast Polska Bezgotówkowa przed uruchomieniem programu terminalizacji pełną parą ma jeszcze jeden spory problem do rozwiązania, a mianowicie w jaki sposób rozliczyć podatek od darowizny, jaką z formalnego punktu widzenia jest świadczenie w postaci instalacji terminala i darmowej obsługi transakcji w nim przeprowadzanych. Z tego co wiem, fundacja chce wystąpić w tej sprawie z wnioskiem o interpretację do Ministerstwa Finansów.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies