Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ku przestrodze: znalazł kartę i wykonał płatności na 400 zł. Grozi mu 10 lat więzienia

Kara wysoka, bo policja zakwalifikowała przestępstwo 44-letniego mieszkańca Zielonej Góry jako kradzież z włamaniem

Zielonogórska policja donosi o przypadku pewnego klienta banku, który utracił kartę płatniczą a na jego komórkę zaczęły przychodzić alerty SMS-owe z informacjami o kolejnych transakcjach dokonywanych plastikiem. Dzięki danym na temat sklepów, w których wykonywane były płatności kartą policja szybko ustaliła sprawcę fraudów. Jak czytam w serwisie Onet okazało się, że jest nim 44-letni mieszkaniec Zielonej Góry.

Przeczytajcie także: Nowe karty mBanku z okazji Finału WOŚP

Jak zeznał znalazł plastik i postanowił skorzystać z nadarzającej się okazji na darmowe zakupy. Wykonał 13 transakcji zbliżeniowych na łączną kwotę ok. 400 zł. Teraz grozi mu za to nawet 10 lat więzienia. Okazuje się bowiem, że policja kwalifikuje płatności cudzą kartą jako kradzież z włamaniem, za co sąd może wymierzyć właśnie taką karę maksymalną.

Niech więc przypadek zielonogórzanina będzie przestrogą dla wszystkich tych, którzy chcieliby skorzystać z czyjejś karty. Natomiast ci, którym karta zaginie powinni jak najszybciej ją zastrzec, korzystając np. z numeru 828 828 828. Koszt wszelkich transakcji wykonanych przez nieuczciwego znalazcę po zastrzeżeniu zostanie pokryty przez bank.

Przeczytajcie także: Spółdzielcy też będą mieli karty walutowe

W wielu przypadkach wydawca karty zwróci również pieniądze z tytułu nieautoryzowanych płatności wykonanych przed zastrzeżeniem plastiku. Maksymalny udział prawowitego użytkownika karty w transakcjach oszukańczych wyniesie równowartość 150 euro lub 50 euro, jeśli fraudy zostały wykonane przy pomocy technologii bezstykowej.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies