Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już jutro rusza konferencja Central European Digital Payments. Cashless zaprasza

Przez dwa najbliższe dni polscy i zagraniczni eksperci dyskutować będą o perspektywach rynku płatności i wpływie wywieranym na niego przez cyfryzację

12 i 13 grudnia w warszawskim hotelu Novotel odbędzie się konferencja Central European Digital Payments. W tym roku pod hasłem "Płatności dla klientów wygodne jak nigdy". W dwudniowym wydarzeniu uczestniczyć będą polscy i zagraniczni specjaliści zajmujący się tematyką nowoczesnych płatności.

Przeczytajcie także: Cena rachunku pod specjalnym nadzorem

W agendzie konferencji CEDP zwracają uwagę dwa wydarzenia. Pierwsze dotyczy programu "Od papierowej do cyfrowej Polski" oraz wyzwań, jakie stoją przed powołaną niedawno fundacją Polska Bezgotówkowa. Jak wiecie, fundacja w ciągu kilku najbliższych lat ma szansę podwoić sieć akceptacji kart w Polsce i doprowadzić do sytuacji, w której w każdym sklepie i punkcie usługowym w kraju będzie można zapłacić bezgotówkowo. Uczestnicy tego panelu będą dyskutować o ustawowej regulacji obrotu bezgotówkowego.

Przeczytajcie także: Jest pomysł na zakaz inwestycji w kryptowaluty

Z kolei drugiego dnia konferencji organizatorzy polecają szczególnie panel "Cyfrowe pieniądze, cyfrowego świata", w którym przewidziano prezentacje oraz dyskusję fachowców polemizujących ze stanowiskiem KNF i NBP w sprawie walut cyfrowych. Debata może być burzliwa, bo jak pisał Jacek Uryniuk miedzy innymi w tym tekście, podczas ostatniego posiedzenia sejmowej komisji finansów poświęconej kryptowalutom, padł pomysł zakazania handlu bitcoinem itp.

Pełna agenda konferencji Central European Digital Payments dostępna jest tutaj. Sponsorami i partnerami wydarzenia są między innymi Visa i FROB. Serwis Cashless jest patronem medialnym CEDP.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies