Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czy tak wygląda terminal płatniczy przyszłości? Elavon zapowiada rychłe udostępnienie w Polsce urządzenia Poynt

Do pierwszych zainteresowanych tym firm nowa maszyna ma trafić w I poł. przyszłego roku

Nie wiem, czy w najbliższej przyszłości to będzie standard terminala płatniczego, ale Poynt wygląda naprawdę ciekawie. Niedawno urządzenie zadebiutowało na rynku kanadyjskim, na który wprowadził ją Elavon. Firma ta zamierza też sprzedawać terminale Poynt w Polsce. Do pierwszych zainteresowanych tym akceptantów mają one trafić w I poł. przyszłego roku. Prezentacji urządzenia dokonał niedawno w Warszawie podczas Forum Liderów Rynku Detalicznego szef Elavonu w Polsce Rafał Gołębiewski.

Jak widzicie, Poynt jest urządzeniem bezprzewodowym, składającym się z dwóch ekranów dotykowych, pozwalającym na akceptację transakcji kartami z paskiem, mikroprocesorem oraz zbliżeniowo, także przy pomocy płatności mobilnych. Maszyna pozwala na instalację różnych aplikacji wspomagających sprzedaż, służących np. do zarządzania stanami magazynowymi. Posiada wbudowany skaner kodów paskowych czy QR oraz drukarkę do potwierdzeń płatności.

Przeczytajcie także: Już 78 proc. transakcji mastercardami w Polsce zbliżeniowo

Urządzenie jest w pełni mobilne: posiada wbudowaną funkcję WiFi, co umożliwia przyjmowanie płatności nie tylko tradycyjnie przy kasie, ale także przy sklepowej półce czy restauracyjnym stoliku. Poynt pozwala także na monitorowanie sprzedaży w czasie rzeczywistym dzięki zdalnemu dostępowi zapewnianemu np. przez aplikację mobilną.

Przeczytajcie także: BZ WBK zwraca prowizje za karty

Twórcą urządzenia Poynt jest spółka o tej samej nazwie, założona w 2013 roku przez Osamę Bediera, menagera pracującego wcześniej m.in. w PayPalu i w Google. W tej drugiej firmie odpowiadał m.in. za wdrożenie Google Wallet. Zdaniem Bediera cytowanego przez serwis Finextra, Poynt może zostać wykorzystany przez akceptantów działających w różnych branżach, nie tylko w handlu detalicznym, ale też w gastronomii, hotelarstwie czy sektorze ochrony zdrowia i klubów fitness.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies