Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Od dziś system Express Elixir już dostępny dla klientów Pocztowego i Envelo Banku

Dzięki temu w gronie banków umożliwiających dokonywanie przelewów ekspresowych w systemie KIR-u znajduje się już 17 instytucji

W serwisie internetowym poświęconym systemowi Express Elixir pojawiła się informacja o udostępnieniu przelewów natychmiastowych w kolejnej instytucji, a więc w Banku Pocztowym. Niestety jego klienci nie mogą wykonywać szybkich przelewów w trybie 24/7, na co pozwala większość konkurencyjnych banków, a jedynie od godz. 6 rano do godz. 21.30 od poniedziałku do piątku a w soboty do godz. 20.30. Nie będą też mogli ich realizować w niedziele.

Przeczytajcie także: Rekordowy miesiąc dla systemu Express Elixir

KIR podaje ponadto, że od teraz przelewy w systemie Express Elixir są dostępne także dla klientów nowej marki należącej do Pocztowego, a więc Envelo Banku. Dzięki temu w gronie instytucji umożliwiających szybkie transakcje w systemie zarządzanym przez KIR znajduje się już kilkanaście banków. Wśród nich są od niedawna m.in. PKO BP i Narodowy Bank Polski. Z największych banków komercyjnych brakuje tu właściwie tylko Pekao. Natomiast klienci mBanku mogą już odbierać ekspresy, ale wciąż nie mogą ich zlecać poprzez serwis transakcyjny.

Przeczytajcie także: Szybkie przelewy dostępne już w Inteligo

Express Elixir szybko zyskuje na popularności. Z danych KIR-u wynika, że w październiku bieżącego roku (to najświeższe dane jakie są dostępne) klienci wykonali ok. 488 tys. przelewów ekspresowych o łącznej wartości 1,67 mld zł. Był to najlepszy miesiąc w historii systemu. W październiku 2016 r. przez system Express Elixir przeszło 248 tys. transakcji o wartości 952 mln zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies