Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy Express Elixir są już dostępne w serwisie transakcyjnym Inteligo

Od kilku tygodni klienci PKO mogą wysyłać szybkie przelewy przez iPKO i aplikację IKO, a od dziś zrobią to też przez serwis transakcyjny Inteligo

Kilka tygodni temu w serwisie Cashless mogliście przeczytać o tym, że PKO BP udostępnił swoim klientom przelewy ekspresowe w systemie Express Elixir. Jednak wówczas zlecić taką operację można było za pomocą bankowości elektronicznej iPKO, poprzez aplikację IKO oraz w oddziałach i agencjach. Bank zapowiedział wtedy, że wkrótce przelewy ekspresowe trafią także do serwisu transakcyjnego Inteligo. Tak się właśnie stało.

Przeczytajcie także: Blik oznaczy w Waszym smartfonie korzystających z P2P

Od dzisiaj użytkownicy tego serwisu także mogą zlecać szybkie przelewy. Niezależnie od tego, czy zrobią to poprzez serwis Inteligo czy aplikację IKO, zapłacą - tak jak w większości innych banków - 5 zł, jeśli korzystają z konta prywatnego i 10 zł jeśli przesyłają pieniądze z rachunku firmowego. Kwota pojedynczego przelewu nie może przekroczyć 3 tys. zł, a limit dzienny wynosi 6 tys. zł. Przelewy do urzędów skarbowych mają limity wyższe: 50 tys. zł dla pojedynczego przelewu i 250 tys. zł dziennie. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych klienci PKO będą mogli realizować szybkie przelewy od stycznia, gdy w życie wejdzie projekt tzw. e-składki. Umożliwia ona realizację przelewów do ZUS-u bez konieczności korzystania ze specjalnych formatek.

System Express Elixir zarządzany przez KIR pozwala na realizację transakcji międzybankowych w czasie rzeczywistym, a klient może zlecać je dowolnie o każdej porze przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Po wykonaniu zlecenia od razu otrzymuje komunikat, że przelew został zrealizowany, a środki w ciągu kilku sekund są już na wskazanym rachunku w innym banku.

Przeczytajcie także: Ależ rekordy systemu Express Elixir

Przelewy natychmiastowe KIR-u zostały już wdrożone przez Narodowy Bank Polski, kilkanaście banków komercyjnych i banki spółdzielcze zrzeszone w grupach SGB i BPS. Ostatnio, oprócz PKO o planowanym wdrożeniu systemu Express Elixir informował Bank Pocztowy. Według ostatnich danych KIR, w październiku przez Express Elixir przeszło ponad 488 tys. przelewów. Poprzedni rekord odnotowano we wrześniu, gdy zrealizowano 402 tys. transakcji, i był to pierwszy miesiąc, gdy liczba ta przekroczyła 400 tysięcy.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies