Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już nie tylko kartą można płacić za streaming. Showmax wprowadza płatności przez przelewy pay by link i Blika

Firma nawiązała współpracę z PayU, by zaoferować nowe sposoby zapłaty za abonament

Wspólną cechą większości serwisów streamingowych, takich jak Netflix, Spotify czy Showmax jest metoda płatności polegająca zazwyczaj na powiązaniu karty bankowej z kontem w serwisie. Dzięki temu dane z plastiku wprowadza się raz, a kolejne miesięczne płatności za abonament realizowane są automatycznie z rachunku karty. Oczywiście z subskrypcji można w każdym momencie zrezygnować.

Przeczytajcie także: Już tysiąc urzędów w programie terminalizacji

Tymczasem Showmax, jeden z najpopularniejszych w Polsce serwisów z filmami i serialami wprowadził nowe metody płatności, czyli przelewy pay by link oraz Blika. Jest to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z PayU, największym w Polsce integratorem płatności internetowych. Aby jednak skorzystać z nowych możliwości płatniczych, należy wykupić abonament na trzy, sześć lub 12 miesięcy.

Co więcej po upływie opłaconego okresu abonament nie odnowi się na kolejny okres automatycznie. Aby nadal korzystać ze streamingu, trzeba będzie ponownie dokonać płatności. W przeciwieństwie do kart za pomocą przelewów pay by link i Blika nie można jeszcze bowiem aktywować transakcji cyklicznych. Choć z tego co mi wiadomo, ma to się wkrótce zmienić, bo prace nad odpowiednimi rozwiązaniami ponoć już trwają.

Przeczytajcie także: Nowy partner w programie Priceless Specials

Jeżeli natomiast zdecydujecie się zapłacić z góry za dostęp do treści na Showmax, dostaniecie niewielkie zniżki. I tak przy zakupie abonamentu kwartalnego zapłacicie 55 zł zamiast 59,70 zł, sześciomiesięcznego – 99 zł zamiast 119,40 zł a rocznego – 179 zł zamiast 238,80 zł. Co ciekawe na innych rynkach, np. w Ameryce Południowej, PayU współpracuje także z serwisem Netflix. Na razie nie mam informacji, by ta współpraca miała zostać rozszerzana na rynek polski.

Fot. Showmax

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies