Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już tysiąc urzędów w projekcie terminalizacji. KIR chwali się wynikami rządowego programu

W terminalach płatniczych zainstalowanych w ramach projektu do końca października zrealizowano bez mała 130 tys. transakcji

KIR podał dzisiaj, że do prowadzonego wspólnie z Ministerstwem Rozwoju programu upowszechnienia płatności bezgotówkowych w administracji publicznej właśnie przystąpiła tysięczna placówka, którą jest urząd gminy w Słupcy. W ramach projektu, który ruszył w kwietniu bieżącego roku, do końca października przeprowadzono już 128,2 tys. transakcji bezgotówkowych o łącznej wartości 16,2 mln zł.

Przeczytajcie także: Express Elixir już dla klientów Inteligo

Przypomnę, że program zakłada wyposażenie urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, miast, gmin i starostw powiatowych w terminale POS oraz usługę WebPOS Paybynet, która umożliwia dokonywanie płatności za pomocą smartfonu, w oparciu o mobilne aplikacje bankowe. Terminale instaluje firma First Data Polcard. Wkrótce pojawić się mają także w radiowozach drogówki.

Przeczytajcie także: Nowe podejście KIR-u do trwałego nośnika

Udział w programie jest dla urzędów dobrowolny. Jak wiecie jednak Ministerstwo Rozwoju pracuje nad ustawą, która w najbliższej przyszłości ma wprowadzić obowiązek umożliwienia petentom wnoszenia danin publicznych w formie bezgotówkowej. Natomiast udział w projekcie KIR-u i MR dla jednostek administracji publicznej jest bezpłatny. Urzędy nie płacą za instalację i używanie terminali POS, ani za aktywowanie usługi WebPOS Paybynet. Żadnych opłat z tytułu realizowanych płatności nie ponoszą także klienci.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies