Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPost wdroży MasterPassa

Klienci płacący w sieci cyfrowym portfelem MasterCarda zyskają możliwość wskazania paczkomatu jako sposobu odbioru zakupionego produktu

Obecnie osoby kupujące w sklepach internetowych po wybraniu płatności MasterPassem wśród oferowanych sposobów dostawy widzą różne możliwości, ale brakuje tam paczkomatów. Teraz to się zmieni.

InPost właśnie porozumiał się w tej sprawie z MasterCardem a klienci będą mogli skorzystać z nowej funkcji już w lipcu. Z naszych informacji wynika, że trwają ostatnie przygotowania do zakończenia procesu integracji odpowiednich systemów obu firm.

Przeczytaj także: Król paczkomatów znów w formie

MasterPass to wirtualny portfel umożliwiający podpięcie do niego dowolnej karty płatniczej i wykorzystywanie jej do płatności za zakupy internetowe, bez konieczności uciążliwego podawania za każdym razem wszystkich danych, takich jak numer karty, jej data ważności oraz numer zabezpieczający z rewersu.

Z informacji przekazanych przez MasterCarda wynika, że obecnie płatności MasterPassem są akceptowane przez ok. 50 proc. sklepów działających w polskiej sieci. Aby się w nim zarejestrować wystarczy wejść na stronę tej usługi i podać podstawowe informacje znajdujące się na karcie. Wkrótce tę usługę mają zaoferować także działające w Polsce banki, a wtedy rejestracji będzie można dokonać za pośrednictwem serwisów transakcyjnych wydawców kart.

Rozwiązaniem konkurencyjnym dla MasterPassa jest portfel V.me, oferowany przez organizację Visa. Obecnie oferują go trzy banki: Śląski, Santander Consumer i Raiffeisen Polbank.

Przeczytaj także: Nawrat: żaden bank nie jest odporny na atak hakerski

Każdy, kto chce nadać paczkę lub opłacić przesyłkę za pobraniem w urządzeniu InPostu, może to zrobić przy pomocy karty bankowej. Połowa paczkomatów jest już też wyposażona w terminale zbliżeniowe.

Sieć paczkomatów InPostu w Polsce obejmuje już 1300 maszyn. Do końca roku ma ich być o 400 więcej. Operator obsługujący urządzenia planuje zakończyć instalację nowych do końca listopada, aby zdążyć przed szczytem sezonu, który dla firm kurierskich i pocztowych przypada na koniec roku.

Nowe paczkomaty pojawiają się przede wszystkim w małych miejscowościach i tam, gdzie wśród mieszkańców popularne są zakupy na Allegro. Firma powiększa też istniejące maszyny o nowe moduły.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies