Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Król paczkomatów znów w formie

Spółka easyPack z Grupy Integer.pl Rafała Brzoski pozyskała ponad 115 mln euro na nowe paczkomaty

Globalny fundusz inwestycyjny Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV i PZU ogłosiły wspólnie z Grupą Integer.pl Rafała Brzoski inwestycję w kwocie 81,7 mln euro w spółkę easyPack – właściciela sieci paczkomatów. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój sieci tych maszyn na rynkach międzynarodowych.

Jednocześnie podpisano umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na 36,7 miliona dolarów z przeznaczeniem na rozwój sieci paczkomatów InPost w Kanadzie.

Przeczytaj także: Cinkciarz.pl z licencją instytucji płatniczej

Spółka ogłosiła, że Templeton i PZU wniosą do easyPack wkład pieniężny z opcją dalszego finansowania w przyszłości. Dzięki tym środkom easyPack będzie rozbudowywać sieć paczkomatów w Europie i na świecie. Spółka zakłada, że do końca 2015 r. będzie miała 5 tys. paczkomatów w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Nowe pieniądze pozwolą na powiększenie sieci o dodatkowe 4 tys. urządzeń.

Przeczytaj także: Tak w USA z lumii robią terminal do przyjmowania kart

Zastrzyk gotówki bardzo się przyda spółce Brzoski. Na rynku od pewnego czasu krążyły plotki, że w związku z gwałtowną ekspansją paczkomatów w kilku krajach równocześnie firmie brakuje pieniędzy.

easyPack to spółka założona w 2012 roku przez Grupę Integer.pl i amerykański fundusz PineBridge Investments. Firma stworzyła sieć paczkomatów w kilkunastu krajach. Działają między innymi w: Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Irlandii, Islandii, na Litwie a nawet w Australii czy Arabii Saudyjskiej.

W Polsce dostępnych jest obecnie 1300 urządzeń, ale spółka planuje zwiększać ich liczbę. Każdy, kto chce nadać paczkę lub opłacić przesyłkę za pobraniem w urządzeniu InPostu, może to zrobić przy pomocy karty bankowej. Połowa paczkomatów jest już też wyposażona w terminale zbliżeniowe.

fot. CC 3.0 Artur Andrzej

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies