Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będziecie zbliżać karty do nowych terminali

Musicie przyzwyczaić się do nowego widoku. Wkrótce płacąc w sklepach będziecie wpisywać PIN na innych urządzeniach

Verifone to jeden z dwóch czołowych producentów terminali do akceptacji kart na naszym rynku. Właśnie poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowej wersji swojego flagowego produktu, czyli PINpada 1000SE.

verifone nowy

Zdaniem Verifone unowocześniona konstrukcja nowego PINpada sprawia, że urządzenie jest bardziej kompaktowe, lepiej leży w dłoni i jest wytrzymalsze. Ma powiększone klawisze, które ułatwiają wprowadzanie kodu PIN, a dodatkowa ramka dookoła wyświetlacza sprawia, że jest bardziej zabezpieczony przed zarysowaniami podczas codziennego użytkowania w sklepach.

Przeczytaj także: Koniec świata, terminale trafiły do PKS-u

Jedną z bolączek obecnie używanych na rynku PINpadów jest matowienie pokrywy wyświetlacza, powstające w wyniku częstego przykładania do niego kart zbliżeniowych. Ciekawe czy dzięki nowemu urządzeniu ten kłopot zostanie wyeliminowany. Dowiemy się tego po kilku miesiącach użytkowania maszyn.

PINpad to urządzenie służące do przyjmowania płatności kartami. Posiada klawiaturę, na której wpisuje się PIN służący autoryzacji transakcji, wyświetlacz ciekłokrystaliczny, na którym widać kwotę operacji, oraz wbudowany czujnik zbliżeniowy, dzięki któremu można płacić bezstykowo.

Przeczytaj także: Raiffeisen sprzedaje terminale właścicielowi eService

PINpad to nie to samo co terminal, który jest urządzeniem bardziej skomplikowanym, posiadającym np. elementy pozwalające łączyć się z centrum autoryzacyjnym. PINpad zwykle współpracuje z terminalem albo bezpośrednio z systemem kasowym sklepu.

Jak deklaruje Verifone PINpad 1000SE jest najpopularniejszym tego typu urządzeniem na polskim rynku – sprzedano go w liczbie ponad 200 tys. sztuk. Jego poprzednia wersja wygląda tak:

verifone stary

Największym konkurentem Verifone w Polsce jest firma Ingenico, która dostarcza urządzenia płatnicze np. do Biedronki. Jednym z najpopularniejszych PINpadów tej firmy jest urządzenie o symbolu iPP300, które wygląda tak:

ingenico

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies