Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Raiffeisen sprzedaje terminale właścicielowi eService

10 tys. urządzeń zarządzanych dotąd przez Raiffeisen Polbank trafi pod skrzydła firmy EVO

Dział terminalowy prowadzony przez Raiffeisen Polbank to drugi nabytek amerykańskiej firmy EVO na polskim rynku. W ubiegłym roku spółka kupiła od PKO udziały w eService, który dziś jest największym agentem rozliczeniowym w kraju.

Przeczytaj także: Program Payback dostępny na terminalach PolCard

Z kolei biznes terminalowy w Raiffeisenie należał do najmniejszych graczy tego rodzaju w Polsce. Bank zarządzał flotą ok. 10 tys. urządzeń a specjaliści od dawna przewidywali, że samodzielnie nie będzie w stanie przetrwać na rynku. Jedynym, dużym klientem Raiffeisena w tym segmencie jest sieć aptek i drogerii Super-Pharm.

Co ciekawe Raiffeisen Polbank nie sprzedał wprost swoich klientów Amerykanom. EVO ma założyć spółkę, która będzie ich obsługiwać. Nie wiem, dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie. Być może dlatego, że eService już należący do EVO ma kilkudziesięcioprocentowy udział w polskim rynku i obawiano się, że powiększenie go przez fuzję spotka się z protestem ze strony władz antymonopolowych.

Przeczytaj także: Terminale do płatności bezgotówkowych pojawią sie na Poczcie jeszcze w tym roku

W każdym razie wydaje się, że sprzedaż terminali przez Raiffeisen Polbank to nie koniec zmian konsolidacyjnych na polskim rynku. Jest tu jeszcze kilku innych agentów rozliczeniowych, którym nie udało się osiągnąć odpowiedniej skali działania, by egzystować samodzielnie. Mam na myśli na przykład spółkę Polskie ePłatności czy szwajcarski oddział Six Payment.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies