Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cinkciarz.pl z licencją instytucji płatniczej

Będzie obsługiwał międzynarodowe przekazy pieniężne i płatności

Jak informuje firma, decyzja zapadła 9 kwietnia 2015 r. na posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego. Licencję instytucji płatniczej otrzymała spółka Conotoxia z Zielonej Góry z grupy kapitałowej, do której należy Cinkciarz.pl. Serwis wymiany walut jest jej właścicielem i na mocy umowy agencyjnej będzie mógł z tej licencji korzystać.

Przeczytaj także: Liczba kantorów internetowych wkrótce spadnie

Cinkciarz zapowiada, że dzięki zdobytej licencji będzie obsługiwał międzynarodowe przekazy pieniężne i płatności. Szczególnie interesuje go rynek przekazów dokonywanych przez emigrantów, przede wszystkim Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Spółka szacuje, że tą drogą trafia do Polski kilkanaście miliardów złotych rocznie.

Przeczytaj także: Poczet najbardziej drażniących prowizji bankowych

Spółka przymierza się także do wejścia w sektor internetowych płatności. Zapowiada, że za pośrednictwem jej portalu będzie można rozliczać zakupy w polskich i zagranicznych sklepach internetowych.

Cinkciarz.pl to serwis wymiany walut online m.in. dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców, podróżnych oraz osób spłacających kredyty walutowe. Klienci mogą w nim wymieniać pieniądze przez Internet (do ich dyspozycji są trzy systemy transakcyjne) oraz korzystać z kart walutowych. Transakcje mogą zawierać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Realizują je za pomocą przelewów internetowych z dowolnego banku.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies