Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
WOŚP potwierdza zakończenie współpracy z Pekao. Nowym partnerem fundacji jest mBank

Na stronach internetowych fundacji i mBanku znajdują się już informacje o nawiązaniu współpracy między obiema instytucjami

Tym samym potwierdza się informacja Cashless z wczoraj, że po kilkunastu latach wspólnej gry Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Bank Pekao postanowili się rozstać. Tekst na ten temat możecie znaleźć tutaj. – Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informuje, że za porozumieniem stron rozwiązana została umowa sponsoringu pomiędzy Bankiem Pekao i Fundacją. Taką inicjatywę podjęła Wielka Orkiestra. Jednocześnie bank nadal znajduje się w gronie darczyńców Fundacji, wspierając jej działania statutowe kwotą 2 mln złotych rocznie – czytam w oświadczeniu znajdującym się na stronie internetowej WOŚP.

Przeczytajcie także: To może być koniec pożyczek społecznościowych w Polsce

Jednocześnie fundacja Jurka Owsiaka poinformowała o nawiązaniu współpracy z nowym partnerem bankowym, którym został mBank. Na stronie tej instytucji także możecie znaleźć już odpowiednie oświadczenie. Komunikat wysłało również biuro prasowe mBanku. – 14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja WOŚP pozyskiwać będzie środki na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci na oddziałach noworodkowych w całej Polsce. Po raz pierwszy obsługę finansową zbiórki oraz całorocznej działalności Fundacji zapewni mBank – nowy sponsor Finału WOŚP – napisał w informacji dla prasy rzecznik mBanku Krzysztof Olszewski.

Przeczytajcie także: Aplikacja mObywatel już w Google Play

To, że Bankowi Pekao już nie jest po drodze z organizacją Jurka Owsiaka wiadomo od dawna. Obecnie głównymi akcjonariuszami banku są PZU i PFR kontrolowane przez polski rząd, który nie wspiera inicjatyw związanych z WOŚP. Było do przewidzenia, że bank prędzej czy później zerwie ścisłą dotąd współpracę z Fundacją, co właśnie się stało. Największym wygranym zamieszania może być mBank, choć zakładam, że będzie musiał zmagać się z tzw. hejtem ze strony przeciwników WOŚP i Owsiaka.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MBANK, PEKAO

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies