Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności natychmiastowe mają być jeszcze łatwiejsze. Visa ogłosiła europejski debiut usługi Visa Direct

To rozwiązanie umożliwiające przesyłanie pieniędzy na rachunek powiązany z kartą płatniczą Visy w czasie rzeczywistym

Jak głosi dzisiejszy komunikat prasowy, przy wdrożeniu Visa Direct w Europie organizacja współpracowała z firmą Worldpay. – Celem tego partnerstwa jest szybkie upowszechnienie dostępu do Visa Direct wśród detalistów w Europie, a następnie również w innych regionach świata. Po wprowadzeniu przez banki zmian wymaganych w ich systemach, firmy obsługiwane przez Worldpay będą mogły, wykorzystując Visa Direct, przekazywać konsumentom płatności w czasie rzeczywistym – czytam w informacji Visy.

Przeczytajcie także: Karty debetowe wreszcie w Priceless Specials

Visa Direct umożliwia dokonywanie płatności pomiędzy konsumentami (person-to-person, P2P), pomiędzy firmą i konsumentem (business-to-consumer, B2C) oraz pomiędzy firmami (business-to-business, B2B). Dzięki tej platformie użytkownik ma natychmiastowy dostęp do swoich środków i może z nich korzystać np. dokonując transakcji bezgotówkowych.

Nowa usługa Visy może w istotny sposób wpłynąć na zmiany na rynku płatniczym w Europie. Dzięki niej firmy będą mogły na przykład przekazywać bezpośrednio na rachunki swoich klientów powiązane z kartami niemal dowolny rodzaj płatności – np. wygraną w grze czy wypłatę z tytułu polisy ubezpieczeniowej. Z kolei konsumenci będą mogli przesyłać pieniądze sobie nawzajem, np. przy podziale rachunku w restauracji czy zbiórce pieniędzy na wspólny prezent.

Przeczytajcie także: Zencard wychodzi za granicę

W Stanach Zjednoczonych usługi płatnicze w oparciu o platformę Visa Direct świadczone są już przez takich partnerów organizacji jak PayPal, Braintree, Square Cash czy Stripe. W Polsce płatności P2P można dokonywać np. przy wykorzystaniu systemu Blik. Nad swoim pomysłem w tym zakresie pracuje także spółka Fenige, której rozwiązanie pozwala na przesyłanie pieniędzy z karty na kartę organizacji Mastercard.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies