Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zencard wychodzi za granicę. Spółka podpisała kontrakt z jedną z największych instytucji finansowych w Finlandii

W I kw. przyszłego roku rozwiązanie oferowane przez polską firmę ma trafić do biznesowych klientów fińskiego banku OP

Zencard kupiony na początku tego roku przez PKO nie daje o sobie zapomnieć. Dopiero co pisałem o jego umowie z siecią drogerii Super-Pharm, a już mam nowe, ciekawe wieści na jego temat. Jak deklarują jego szefowie, właśnie podpisali umowę z jedną z największych instytucji finansowych w Skandynawii – fińskim bankiem OP, który chciałby wykorzystać oferowany przez Zencard system.

Przeczytajcie także: Sąd Najwyższy uchylił wyrok w sprawie interchange

Zdaniem Krzysztofa Klimczaka i Jarka Sygitowicza z Zencardu kontrakt z OP to umowa typu MVP, mająca na celu przetestowanie usługi w środowisku produkcyjnym na wąskiej grupie klientów i nie oznacza jeszcze wdrożenia na szeroką skalę. Niemniej OP ma być zdeterminowany, aby projekt uruchomić szybko, bo nawet w I kw. przyszłego roku i zaraz później wprowadzić rozwiązanie Zencardu do oferty dla wszystkich obsługiwanych przez siebie małych i średnich firm.

Przypomnę, że system opracowany przez Zencard umożliwia zapisywanie klientów do dowolnego programu lojalnościowego na terminalu płatniczym. Bonusy przyznawane w ramach programu, a więc np. punkty, pieczątki czy rabaty są przydzielane automatycznie przy kolejnej płatności kartą. Dla operatora programu lojalnościowego dodatkową zaletą rozwiązania Zencardu jest możliwość szybkiego połączenia zawartości koszyka zakupowego z konkretnym klientem.

Przeczytajcie także: Zbliża się koniec karty bankomatowej na polskim rynku

Zencard to polski startup, jak na razie jedyny finalista Start Path, ogólnoświatowego programu dla fintechów prowadzonego przez Mastercarda. W styczniu w Zencard zdecydował się zainwestować PKO BP. Od tamtego czasu spółka nawiązała współpracę m.in. z siecią Makro a ostatnio ze wspomnianą firmą Super-Pharm. Ma też za sobą testy swojego systemu przeprowadzone z dwoma zagranicznymi bankami z Włoch i Holandii.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies