Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już 900 urzędów w programie terminalizacji. KIR chwali się wynikami i ogłasza konkurs dla samorządów

Choć transakcji w terminalach płatniczych zainstalowanych w jednostkach administracji na razie jest dość mało, to dynamika wzrostu wynosi kilkadziesiąt procent

Podczas odbywającego się dzisiaj Forum Usług Płatniczych Dariusz Marcjasz, wiceprezes KIR-u przedstawił aktualne statystyki programu budowy sieci akceptacji transakcji bezgotówkowych w urzędach administracji publicznej. Z jego słów wynika, że do programu zgłosiło się już ponad 900 urzędów, a umowy podpisano z ok. 660 jednostkami administracji. – Sądzimy, że w przyszłym miesiącu ich liczba przekroczy tysiąc – stwierdził wiceprezes KIR.

Przeczytajcie także: Polska najbezpieczniejszym rynkiem kartowym w UE

Marcjasz podał też, że od rozpoczęcia programu w kwietniu tego roku do końca września w zainstalowanych w jego ramach terminalach dokonano bez mała 100 tys. płatności, na kwotę prawie 13 mln zł.

Jak widzicie, liczby te na razie nie powalają. Ale dynamika wzrostu transakcyjności już robi wrażenie. Z danych KIR-u wynika, że we wrześniu transakcji było już 30 tys. a ich wartość przekroczyła 4 mln zł. To o 30 proc. więcej niż w sierpniu.

Przeczytajcie także: Drugi wydawca kart w systemie KIR-u

Aby płatności bezgotówkowych było jeszcze więcej, KIR wraz z Ministerstwem Rozwoju ogłosiły konkurs dla urzędów przystępujących do programu. Będzie trwał od 1 stycznia do 31 marca przyszłego roku. Zwycięskie urzędy zostaną wybrane spośród tych, w których udział płatności bezgotówkowych będzie najwyższy w całości przyjętych płatności. Pięć równorzędnych nagród to do wyboru pakiet informatyczny, edukacyjny i sportowy dla szkół działających na obszarze administracyjnym danego urzędu. Nagrody są cenne, np. jeden z pakietów informatycznych zawiera wyposażenie sali komputerowej w 15 nowoczesnych laptopów.

Forum Usług Płatniczych to kulminacja obchodów kampanii Warto Bezgotówkowo, którą cashless.pl objął patronatem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies