Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski CERT ostrzega przed atakiem Polish Stalking Group. Nie dajcie się zastraszyć donosem na policję

Przestępcy domagają się od swoich ofiar okupu. Niespełnienie tego żądania ma oznaczać kłopoty z wymiarem sprawiedliwości

W opublikowanym na swojej stronie ostrzeżeniu CERT podaje, że obserwuje początek nowej kampanii e-mailowej, której autorami są przestępcy określający siebie mianem Polish Stalking Group. Przestępcza grupa wymusza okup w wysokości tysiąca złotych, który ofiary oszustwa mają przekazywać na portfel bitcoinowy.

Przeczytajcie także: Duży kontrakt polskiej spółki w Argentynie

CERT pisze, że PSG domaga się wpłaty okupu w ciągu 24 godzin od otrzymania przez ofiary tego żądania. Brak wpłaty ma oznaczać, że na adres ofiary zostaną wysłane paczki kurierskie z różnych sklepów internetowych, w których mają znajdować się m.in. narkotyki. Jednocześnie przestępcy grożą, że na policję złożą odpowiedni donos, co ma skutkować poważnym konfliktem ofiar ich ataku z wymiarem sprawiedliwości.

Przeczytajcie także: KNF zbuduje swoją nową stronę internetową

Co ciekawe, e-maile są dość dobrze przygotowane, bo zawierają wrażliwe dane osobowe ofiar, takie jak ich imiona i nazwiska, numery Pesel, adresy oraz numery ich telefonów. CERT nie podaje, w jaki sposób przestępcy mogli uzyskać dostęp do tych wszystkich informacji. Podkreśla jednak, że jeżeli ktokolwiek z Was dostał tego rodzaju korespondencję, powinien to jak najszybciej zgłosić w najbliższym komisariacie policji oraz dodatkowo elektronicznie na adres cert@cert.pl.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies