Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za piwo możecie już zapłacić bitcoinem. Niestety, na razie tylko przez internet

Możliwość zapłaty za przesyłkę kryptowalutą wprowadził lokalny browar Probus z Oławy

Sieć akceptacji to na razie pięta achillesowa bitcoina. Wciąż niewiele jest sklepów i punktów usługowych, z których korzystacie na co dzień, a w których moglibyście zapłacić cyfrowym pieniądzem. Choć wciąż pojawiają się nowe. Niedawno pisałem o aplikacji Rebel, dzięki której można płacić bitcoinami w kilkudziesięciu kawiarniach Poznania i Warszawy. Tekst ten znajdziecie tutaj. Dziś zaś będzie o pewnym browarze z Oławy.

Przeczytajcie także: InPost znowu stawia na paczkomaty

Probus, bo o nim mowa, to niewielki browar rzemieślniczy, produkujący piwa o niezwykłych nazwach jak "Dryton" czy "Gundava". Mam nadzieję, że piwa te smakują tak samo ciekawie jak się nazywają. Probus sprzedaje swoje wyroby na miejscu w restauracji, ale i przez internet. Sami możecie przekonać się zatem o ich walorach, a zapłacić za to możecie m.in. bitcoinem.

Przeczytajcie także: Rollercoaster na bitcoinie

Natomiast o bitcoinie było ostatnio głośno z powodu znacznych wahań jego kursu. Na początku stycznia jego cena osiągnęła historyczne maksimum przekraczając poziom 1150 dolarów. Później kurs spadł gwałtownie do 900 dolarów a kilka dni potem poniżej 800 dolarów. Dziś bitcoin mocno drożeje – ok. godz. 12 za jednego trzeba było zapłacić niemal 900 dolarów (rano kosztował ok. 830 dolarów). Winą za ostatnie mocne zmiany kursu kryptowaluty obarcza się władze Chin. Wszczęły śledztwo, które ma wyjaśnić, czy przy pomocy bitcoina ktoś nie próbował manipulować chińskim juanem.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies