Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ta aplikacja rozwiązuje problem płatności za rachunek otwarty na tzw. wspólny stolik. Niestety, jeszcze nie w Polsce

Współpraca nawiązana przez Mastercard i Oracle ma owocować powstawaniem takich rozwiązań, jak wspomniana właśnie aplikacja Qkr!

Zdarzyła się Wam taka oto sytuacja, że byliście w knajpie ze znajomymi, każdy zamawiał co innego a gdy przyszło do płacenia rachunku nie wiadomo było, kto ile ma zapłacić? Mnie przytrafia się to dość często a wyjściem z takiej sytuacji zazwyczaj jest podział rachunku na równe części między uczestników spotkania. Co oznacza, że niektórzy biesiadnicy najedzą się za pół darmo a inni będą obrażeni bo zapłacili więcej niż powinni. Takich problemów by nie było, gdyby w Polsce dostępna była aplikacja Qkr!

Przeczytajcie także: SkyCash rozpoczyna sprzedaż polis komunikacyjnych

To brytyjski wynalazek, wdrożony najpierw w sieci tamtejszych restauracji o nazwie wagamama. Dzięki niej każdy gość może zamówić jedzenie na swoim smartfonie. Może też w dowolnym momencie domówić kolejny posiłek czy napój a następnie zapłacić za wszystko jednym kliknięciem z rachunku karty płatniczej. Zresztą sami zobaczcie jak to działa na filmiku, który znajdziecie tutaj.

Niestety, póki co aplikacja nie jest dostępna na polskim rynku. A jeżeli będzie to prawdopodobnie w pierwszej kolejności w sieciowych restauracjach, za którymi, szczerze mówiąc, nie przepadam. Co ciekawe jednak porozumienie podpisane między firmami Oracle i Mastercard ma szanse przyspieszyć rozwój takich rozwiązań jak właśnie aplikacja Qkr!

Przeczytajcie także: Pekao będzie sprzedawać hipoteki przez internet

Celem współpracy nawiązanej przez obie instytucje jest dostarczanie nowych rozwiązań w obszarze płatności cyfrowych dla sektora handlu detalicznego, branży hotelarskiej oraz gastronomii. Mają więc wspólnie pracować nad utworzeniem i rozwijaniem systemów do obsługi płatności, w tym Qkr! z systemem Masterpass. Docelowe zintegrowanie portfela cyfrowego Masterpass z produktami Oracle zapewnić ma detalistom płynny proces płatności w różnych kanałach sprzedaży.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies