Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao będzie sprzedawać hipoteki przez internet. Ale najpierw zaoferuje nową aplikację mobilną

Klienci Pekao muszą przygotować się na spore zmiany. Prezes zapowiada nie tylko nową odsłonę bankowości mobilnej, ale i kredyty hipoteczne sprzedawane na klik

O tym, że Pekao pracuje nad nową aplikacją mobilną, wiadomo od kilku tygodni. Przypomnę, że bank uchylił w tej sprawie rąbka tajemnicy podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W jego trakcie prezes banku Luigi Lovaglio wpłacił pieniądze na rzecz WOŚP za pośrednictwem aplikacji mobilnej, a przelew autoryzował odciskiem palca. Biuro prasowe Pekao potwierdziło, że prezes korzystał z nowej aplikacji mobilnej banku, która jest już testowana przez pracowników.

Przeczytajcie także: Tesco robi krok w kierunku automatycznych zakupów

Dziś o kolejnej generacji aplikacji mobilnej Pekao wiem już odrobinę więcej. W trakcie zakończonej przed chwilą konferencji prasowej Luigi Lovaglio zapowiedział, że apka zostanie udostępniona wszystkim klientom w II poł. bieżącego roku. Strzelam, że będzie to wrzesień lub październik. Co do samego rozwiązania szczegółów nie chciał podawać. Stwierdził jedynie, że rozwiązanie będzie unikatowe.

W trakcie kuluarowych rozmów po zakończeniu konferencji starałem się dowiedzieć nieco więcej na temat nowej apki. Będzie nosić nazwę PeoPay i będzie oferowała płatności. Zatem bank kończy z dwiema oddzielnymi aplikacjami do bankowania i płacenia. Aplikacja będzie korzystała z biometrii zarówno na urządzeniach z systemem iOS jak i Android. Odciskiem palca będzie można nie tylko logować się, ale także autoryzować przelewy czy płatności.

Przeczytajcie także: Teraz Uber dowiezie Wam także jedzenie

Kolejnym krokiem ma być przygotowanie nowego internetowego serwisu transakcyjnego. Prawdopodobnie jednak klienci dostaną do niego dostęp dopiero w przyszłym roku. Wiadomo, że będzie przystosowany do korzystania na urządzeniach z różną wielkością ekranu, a więc przygotowany zostanie w technologii responsywnej. Bank na razie nie zamierza rezygnować z oddzielnej aplikacji na tablety.

Natomiast Luigi Lovaglio zdradził też plany na temat nowego podejścia banku do procesu sprzedaży kredytów hipotecznych. Z jego słów wynika, że Pekao chce znanym sobie klientom zaoferować uproszczony sposób składania wniosków o hipoteki. Będą mieli wstępnie wyliczoną zdolność kredytową, wniosek złożą przez internet i online dostaną decyzję. Później będą musieli tylko dostarczyć potrzebne dokumenty. Jeżeli Pekao wcieli słowa prezesa w życie, to będzie, wydaje mi się, pierwszym bankiem na polskim rynku oferującym rozwiązanie, które dotąd znane jest tylko z kredytów konsumpcyjnych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies