Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa otwiera Centrum Innowacji w Londynie. A wkrótce w Warszawie powstanie jej inkubator

Londyński ośrodek ma być największym Centrum Innowacji spośród uruchomionych dotąd przez Visę

Otwarta właśnie placówka ma powierzchnię ponad tysiąca metrów kwadratowych. Można tu zobaczyć praktyczne zastosowanie płatności w świecie internetu rzeczy. Jest tu więc np. samochód pozwalający na wniesienie opłaty za ubezpieczenie komunikacyjne, czy lodówka, dzięki której można złożyć zamówienie i uzupełnić braki w domowym zaopatrzeniu.

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności kupują terminale Kolportera

Londyńskie centrum dołącza w ten sposób do globalnej sieci centrów i biur innowacji Visy, działających w czołowych ośrodkach rozwoju nowych technologii: Berlinie, Dubaju, Miami, San Francisco, Singapurze, Sao Paulo i Tel Awiwie. Umożliwiają one partnerom Visa, a więc np. bankom, testowanie nowych rozwiązań płatniczych czy współpracę przy ich tworzeniu ze specjalistami organizacji oraz dostęp do jej technologii za pośrednictwem Visa Developer Platform.

Jak mówi Małgorzata O'Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowej i Wschodniej w Visie, otwarte dziś londyńskie centrum będzie wsparciem działań polskiego biura firmy, w wyniku których powstanie w Warszawie Inkubator Innowacji. – Będzie on czerpać z zasobów londyńskiego centrum, któremu w przyszłości także chcielibyśmy oferować rozwiązania opracowane przez nasz inkubator i sprawdzone na polskim rynku – uważa przedstawicielka Visy.

Przeczytajcie także: W nowej strategii KIR stawia na cyfryzację

Inkubator Innowacji w Warszawie jest wynikiem wspólnej inicjatywy banków zrzeszonych w Visie oraz samej organizacji. Jego uruchomienie planowane jest na II kwartał bieżącego roku. Inkubator będzie koncentrował się na opracowywaniu – wspólnie z podmiotami krajowymi – rozwiązań mających wspierać rozwój płatności i cyfryzację polskiej gospodarki. Cztery główne obszary, na których w pierwszej kolejności skupią się prace zespołu inkubatora, to: płatności nowej generacji oraz sieć ich akceptacji, rozwiązania dla inteligentnych miast i rozwiązania wynikające z koncepcji internetu rzeczy, rozwiązania służące weryfikacji i uwierzytelnianiu płatności oraz wykorzystanie danych.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies