Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W miłości pieniądze nie grają roli. Widać to po Waszych wydatkach kartami w Walentynki

Na prezenty związane ze świętem zakochanych wydajecie z roku na rok więcej pieniędzy

Nie kupiliście jeszcze prezentu ukochanej osobie z okazji 14 lutego? Nie jesteście jedyni. Jak wynika z badań Mastercarda większość walentynkowych zakupów odbywa się na ostatnią chwilę, a więc najczęściej 13 lutego. Przy tym wartość zakupów związanych ze świętem zakochanych rośnie z roku na rok – od 2014 roku o 49 proc.

Przeczytajcie także: Już wszyscy kurierzy DPD mają terminale POS

Trendy w zachowaniach konsumenckich w okresie Walentynek pozwala obserwować publikowany przez organizację płatniczą wskaźnik Mastercard Love Index, wyliczany na podstawie transakcji dokonywanych kartami w ponad 200 krajach na całym świecie. Pozwala on zaobserwować kilka zjawisk. Jednym z najważniejszych jest wyraźna przewaga miłosnych zakupów dokonywanych osobiście nad tymi w e-commerce. Mimo, że obroty sklepów internetowych cały czas rosną, 95 proc. walentynkowych prezentów jest wciąż kupowanych w sklepach stacjonarnych.

Pod tym względem od globalnych tendencji odbiega Europa, gdzie już 19 proc. walentynkowych zakupów dokonuje się w sklepach online. Najwięcej Europejczycy wydają z okazji Walentynek na pobyty w hotelach (35 proc., wzrost o 50 proc. w ciągu trzech lat). Z kolei najszybszy wzrost wydatków w Europie (o 67 proc. w ciągu trzech lat) widać w kategorii posiłków w restauracjach.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej do terminala w każdym urzędzie

– Jakkolwiek sposób, w jaki zapewniamy ukochaną osobę o miłości, mógł zmienić się w ostatnich latach, to świętowanie Walentynek jest coraz popularniejsze. Badanie Mastercard Love Index obrazuje globalne trendy w tym zakresie, pokazując w jaki sposób świętujemy dzień zakochanych. Branży handlowo-usługowej natomiast nasz wskaźnik dostarcza cennych danych dotyczących walentynkowych wydatków – uważa Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies