Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Coraz bliżej do bezpłatnego terminala w każdym urzędzie. KIR zaprasza firmy do udziału w projekcie

Umowy z wybranymi operatorami POS-ów KIR chce podpisać jeszcze w marcu

Bezpłatny terminal w każdym urzędzie administracji publicznej to pomysł przedstawiony publicznie w ubiegłym roku przez wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego. Początkowo myślałem, że będzie ciężko go zrealizować, ale teraz wydaje się, że może to się udać. KIR ma już gotową koncepcję rozwiązania i właśnie rozesłał zapytanie ofertowe do agentów rozliczeniowych zainteresowanych uczestnictwem w projekcie.

W dokumencie rozesłanym do największych operatorów terminali płatniczych w Polsce KIR pyta m.in. o cenę, za jaką podmioty te byłyby w stanie świadczyć kompletną obsługę płatności bezgotówkowych w urzędach administracji publicznej w Polsce. Usługa ma obejmować nie tylko rozliczanie transakcji, ale także dzierżawę i serwis terminali POS.

Przeczytajcie także: Uważajcie na zmiany w prowizjach mBanku

KIR nie wskazuje jednoznacznie, z iloma instytucjami chce podpisać umowy. Można się jednak domyślać, że będzie to ograniczona liczba podmiotów. Ponadto w dokumencie określone są pewne warunki współpracy. Otóż agent rozliczeniowy, z którym KIR podpisze umowę, będzie musiał wyrazić gotowość do wdrożenia systemu rozliczeń kartowych Inkart (oferowanego przez KIR) oraz Blika (płatności mobilne oferowane przez PSP).

Jak udało mi się dowiedzieć na razie nie wiadomo, ile ostatecznie terminali ma zostać zainstalowanych w ramach projektu. Jest natomiast jeden konkret. Policja zadeklarowała potrzebę otrzymania 2 tys. terminali. Dzięki nim każdy radiowóz w kraju będzie miał możliwość przyjmowania płatności za mandaty wystawiane przez drogówkę kartą bankową.

Przeczytajcie także: Szybko spada liczba prepaidów u lidera rynku

Możliwość otrzymania terminala i wprowadzenia akceptacji kart otrzymają również urzędy wojewódzkie, marszałkowskie, urzędy miast i gmin a także starostwa powiatowe. Jednostki administracji, które już dziś na zasadach komercyjnych akceptują płatności bezgotówkowe również będą miały możliwość przystąpienia do projektu. Każdy urząd w programie będzie mógł także korzystać z usługi WebPOS Paybynet, czyli możliwości akceptacji płatności bezgotówkowych bez terminala.

Z uzyskanych informacji wynika, że KIR chce podpisać umowy z wybranymi agentami rozliczeniowymi jeszcze w marcu tak, by przed 1 kwietnia zwycięskie firmy mogły przejąć obsługę płatności w urzędach aktualnie biorących udział w pilotażu terminali. Następnie montaż POS-ów miałby się rozpocząć w pozostałych jednostkach.

A jeżeli już mowa o pilotażu to przypomnę, że ma on potrwać do końca marca. W grudniu ubiegłego roku obejmował 130 urzędów, w których zainstalowano łącznie 168 urządzeń. Dokonano w nich 5973 transakcje bezgotówkowe kartami, o łącznej wartości 820,3 tys. zł. W listopadzie transakcji było 3,5 tys. na kwotę 551 tys. zł.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies