Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Macie kartę mBanku? Uważajcie na zmiany w opłatach. Od środy droższe bankomaty

Od prowizji za podjęcie gotówki kartą z bankomatu nie uchroni nawet wykupiona usługa gwarantująca dotąd bezpłatne wypłaty ze wszystkich urządzeń w kraju

To mocne zagranie mBanku. Ale jego prezes twierdzi, że zarządzana przez niego instytucja przez to, że nie ma własnych bankomatów, płaci miliony złotych rocznie za to, że jej klienci korzystają z maszyn należących do innych firm. A to mu się nie za bardzo uśmiecha i zamierza coś z tym zrobić. Co to oznacza w praktyce, użytkownicy kart wydanych przez mBank doświadczą już 1 lutego.

Przeczytajcie także: Tak spada liczba kart przedpłaconych w BZ WBK

Zmiany w ofercie polegają głównie na wprowadzeniu prowizji za wypłaty niższych kwot z bankomatów. mBank chce nauczyć swoich klientów by, jeżeli już muszą korzystać z bankomatów, robili to jak najrzadziej. Liczy na to, że w ten sposób zaoszczędzi, bo operatorom urządzeń płaci od liczby transakcji gotówkowych a nie od ich wartości.

Zatem jeszcze tylko dzisiaj i jutro klienci mBanku mogą korzystać z bankomatów Euronetu, Planet Cash i BZ WBK całkowicie bezpłatnie. Od środy jeśli będą wypłacać kartą mniej niż 100 zł, za każdą taką transakcję zapłacą 1,30 zł. Prowizja nie dotyczy jedynie posiadaczy eKonta m w wieku 13-20 lat oraz użytkowników rachunku Aquarius Intensive. Natomiast wypłaty o wartości co najmniej 100 zł dla wszystkich pozostaną na razie bezpłatne.

Przeczytajcie także: Będzie łatwiej zbliżyć się do bankomatu. Nowość od ING

Co ciekawe od konieczności poniesienia opłaty za skorzystanie z bankomatu nie uchroni nawet wykupienie usługi abonamentowej. Pozwala ona użytkownikom eKonta w wersji Standard na korzystanie ze wszystkich bankomatów w kraju (a więc także tych nienależących do sieci Euronet, Planet Cash i BZ WBK). Abonament taki kosztuje 5 zł miesięcznie. Od środy uchroni on tylko od prowizji za wypłaty z innych sieci co najmniej 100 zł. Wypłaty mniejszych kwot będą wiązać się z prowizją 1,30 zł.

Jednocześnie w komunikacie związanym z wprowadzanymi zmianami mBank zachęca swoich klientów do korzystania z alternatywnych form dostępu do gotówki. I podkreśla, że wszyscy jego klienci bez prowizji mogą wypłacać gotówkę z bankomatów przy pomocy systemu mobilnego Blik oraz ze sklepowych kas przy okazji płatności za zakupy, dzięki usłudze cashback.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies