Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard wygrywa sądowy spór z brytyjskimi kupcami o wysokość interchange 

Pozew został złożony w 2013 r. przez dziesięć firm, w tym między innymi sieci handlowe Morrison, ASDA, Arcadia oraz Kingfisher

Sąd w Wielkiej Brytanii odrzucił pozew dziesięciu sieci handlowych przeciwko Mastercardowi w sprawie wysokości interchange. Orzekł, że stosowana przez tę organizację stawka prowizji nie ograniczała konkurencji i była niezbędna, by zapewnić prawidłowe działanie systemu płatniczego.

Przeczytajcie także: Od środy droższe bankomaty dla klientów mBanku

W oświadczeniu przesłanym przez Mastercard do redakcji Cashless napisano, że sąd dokładnie przeanalizował stawki interchange obowiązujące w całym okresie, którego dotyczyła skarga i uznał, że pozostawały one znacznie poniżej poziomu, który był dopuszczony przepisami prawa. Organizacja deklaruje chęć współpracy ze wszystkimi partnerami handlowymi i zapowiada, że będzie się koncentrować na wspieraniu ich rozwoju poprzez oferowanie jeszcze bardziej wygodnych i bezpiecznych sposobów płatności.

Przeczytajcie także: Już tylko 640 tys. prepaidów w BZ WBK

Pozew w sprawie wysokości interchange został złożony przez dziesięć dużych brytyjskich sieci handlowych w 2013 r. w tym m.in. przez Morrison, ASDA, Arcadia oraz Kingfisher. Proces rozpoczął się w ubiegłym roku. Warto przy tym dodać, że jednocześnie toczy się postępowanie w ramach pozwu złożonego przeciwko Mastercardowi przez organizacje konsumenckie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies