Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już wszyscy kurierzy DPD mają terminale płatnicze. Wdrożenie zakończone

DPD jest pierwszą w Polsce firmą kurierską, która zdecydowała się ułatwić życie użytkownikom kart. W jej ślady wkrótce pójdą kolejne

Przed chwilą otrzymałem informację prasową firmy DPD, w której chwali się, że już wszyscy jej kurierzy są wyposażeni w terminale płatnicze. Dzięki temu zamawiając produkt w sklepie internetowym i wybierając opcję płatności przy odbiorze klienci nie muszą posiadać przy sobie gotówki – rachunek mogą uregulować kartą. Terminalami marki Verifone zarządza firma IT Card.

Przeczytajcie także: Liczba kredytówek spada, ale użytkowników przybywa

– Po udanym pilotażu, który miał miejsce w warszawskich oddziałach naszej firmy w listopadzie ubiegłego roku, w terminale zostali wyposażeni wszyscy kurierzy dostarczający przesyłki pod barwami DPD – mówi Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska. – Od teraz każdy odbiorca przesyłki ze sklepu internetowego będącego klientem DPD z uaktywnioną usługą płatności kartą za pobranie będzie mógł w ten sposób uregulować swoją należność – dodaje.

Decyzja DPD jest o tyle ważna dla rozwoju obrotu bezgotówkowego, że wielu Polaków korzystając z zakupów internetowych wciąż preferuje płatność za pobraniem. Decydują o tym zdaje się przyzwyczajenia oraz obawy o to, czy paczka zostanie wysłana. Teraz, dzięki wyposażeniu kurierów w terminale, nawet płatność przy odbiorze nie musi odbywać się za pomocą gotówki.

Przeczytajcie także: Wpłatomaty będą przyjmować banknoty 500-złotowe

Natomiast wkrótce kolejne firmy kurierskie zamierzają wyposażyć swoich pracowników w terminale płatnicze. Zaawansowane prace (obecnie trwa pilot) prowadzi InPost. Jego dostawcy będą posługiwać się mPOS-ami marki Ingenico. Z moich nieoficjalnych informacji wynika ponadto, że kilka kolejnych firm kurierskich rozpoczęło już działania w kierunku "terminalizacji". Wśród nich wymienia się np. firmę GLS.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies