Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sezon na podwyżki w bankach uważam za otwarty. Spore zmiany w cennikach Handlowego. Na osłodę pojawi się Express Elixir

Bank podnosi ceny za prowadzenie rachunków oraz używanie kart debetowych

Przełom grudnia i stycznia to okres gdy banki bardzo często ogłaszają zmiany w swoich cennikach. Wydaje się, że tak będzie i teraz, a podobnie jak zdarzało się już w przeszłości jako pierwszy zmiany prowizji ogłasza Bank Handlowy. Dotkną one większości klientów tej instytucji.

I tak klienci korzystający z rachunku CitiKonto od 1 marca przyszłego roku będą płacić za kartę debetową nie jak teraz 6 zł a 8 zł miesięcznie. Przelew zlecany w call center albo w oddziale banku podrożeje z 10 do 20 zł, podobnie jak przelew walutowy. Wypłaty z obcych bankomatów, które dziś obarczone są prowizją w wysokości 5 zł, podrożeją do 7 zł.

Przeczytajcie także: Alior rozpocznie działalność w Hiszpanii

Z kolei posiadacze rachunków Citi Priority, którzy dziś za przyjemność korzystania z tego konta płacą 18 zł lub 25 zł miesięcznie, od marca przyszłego roku będą płacić 30 zł. Natomiast przywilej używania karty debetowej będzie ich kosztował 8 zł miesięcznie – dziś, jeżeli założyli konto przed lipcem 2010 roku, jest to 5 zł. Podrożeją także przelewy realizowane w oddziale i przez call center: na rachunki w Handlowym z 4 do 12 zł a na rachunki prowadzone przez inne banki – z 8 do 16 zł.

Zmiany nie ominą też osób korzystających z rachunków Citigold. Nie wiem, czy akurat ci klienci zauważą podwyżkę, ale w kwotach bezwzględnych jest ona najwyższa z wprowadzanych obecnie przez Handlowy. Posiadacze rachunków Citigold będą za przyjemność korzystania z nich płacić 220 zł miesięcznie – obecnie wydają na ten cel 150 zł miesięcznie.

Przeczytajcie także: Express Elixir znów przyspiesza

Na osłodę klientom Handlowego warto jednak dodać, że bank zdecydował się wreszcie zaoferować posiadaczom rachunków indywidualnych możliwość wykonywania przelewów ekspresowych. Dotychczas wynalazek ten, stający się już rynkowym standardem, był zarezerwowany jedynie dla klientów korporacyjnych Citi.

I tak przelewy Express Elixir realizowane za pośrednictwem internetowego systemu transakcyjnego będą kosztować użytkowników CitiKonta 15 zł, Citi Priority – 10 zł, a Citigold – 5 zł. Przelewy ekspresowe w tym systemie zlecane za pośrednictwem call center lub w oddziale będą kosztować odpowiednio: 30 zł, 20 zł i 10 zł. Co ciekawe, Handlowy jednocześnie umożliwi też dokonywanie przelewów w systemie SORBNET klientom, którzy będą chcieli przelewać kwoty wyższe niż milion złotych. Na przykład posiadacze rachunków CitiKonto zapłacą za taki przelew zlecany w internecie 20 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies