Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior chce rozpocząć działalność w Hiszpanii. Ale to nie znaczy, że będzie tam otwierać oddziały

O tym, że polski bank zamierza prowadzić biznes na Półwyspie Iberyjskim, poinformowała dzisiaj w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego

Z komunikatu KNF po cotygodniowym posiedzeniu można się dowiedzieć, iż Komisja zapoznała się z zawiadomieniem Aliora o zamiarze podjęcia działalności transgranicznej w Hiszpanii. Komunikat jest dość lakoniczny i nie ma w nim mowy o charakterze działalności, jaką polski bank zamierza prowadzić na południu Europy. Okazuje się, że na razie Alior nie zamierza otwierać tam oddziałów.

Przeczytajcie także: Express Elixir znów przyspieszył

Z informacji przekazanej mi przez biuro prasowe Aliora, wynika, że zawiadomienie złożone do KNF to formalność. Przepisy prawa wymagają tego w sytuacji, w której bank chciałby na przykład podczas meczu reprezentacji piłkarskiej, której jest sponsorem, emitować na stadionie w Hiszpanii reklamy depozytów. – Nie zamierzamy otwierać swoich oddziałów w tym kraju – powiedział mi przed chwilą Julian Krzyżanowski, rzecznik Aliora.

Przeczytajcie także: Bank da Wam rachunek za darmo

Prawdopodobnie jednak bank będzie, przy wykorzystaniu usług pośredników, oferował na hiszpańskim rynku swoje lokaty. Podobną działalność od kilku lat prowadzi już na terenie Niemiec. Jak powiedział mi rzecznik Aliora, wcześniej jego bank złożył do KNF zawiadomienia o planowanym rozpoczęciu podobnej działalności także w Wielkiej Brytanii i Szwecji. Po raz pierwszy jednak polski nadzór zdecydował się o tym powiadomić opinię publiczną.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KNF, ALIOR BANK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies