Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir przyspiesza. W listopadzie przelaliście nim już miliard złotych

System zanotował kolejny miesięczny rekord liczby i wartości transakcji

Jeszcze nigdy w historii zarządzanego przez KIR systemu, wartość rozliczonych przez niego w ciągu miesiąca przelewów nie przekroczyła miliarda złotych. Dotychczasowy rekord, odnotowany w październiku bieżącego roku, to 952 mln zł. W listopadzie przez Express Elixir przeszły przelewy o łącznej wartości 1,05 mld zł. Ich liczba również była rekordowa i wyniosła prawie 268 tys. Dotychczas najlepszym miesiącem pod tym względem również był miniony październik. Wówczas KIR rozliczył 248 tys. ekspresów.

Dla porównania w listopadzie 2015 roku w systemie Express Elixir zrealizowano 136,5 tys. przelewów o wartości 607,2 mln zł. Na wzrost popularności oferowanego przez KIR rozwiązania wpływ ma rosnąca dostępność w bankach. Od połowy listopada korzystać z niego mogą np. wszyscy klienci połączonego banku BGŻ BNP Paribas. Niewątpliwie zwiększonemu wykorzystaniu systemu sprzyja także zastosowanie go do przekazów P2P realizowanych Blikiem.

Przeczytajcie także: Statystyki Express Elixir znów urosną

Z opublikowanego dziś komunikatu KIR wynika ponadto, że w listopadzie 2016 r. za pośrednictwem tradycyjnego systemu Elixir rozliczono 145 mln przelewów i poleceń zapłaty o łącznej wartości 381 mld zł. Dla porównania, w listopadzie 2015 r. system rozliczył 139,3 mln transakcji, których wartość wyniosła 358,9 mld zł. W ubiegłym miesiącu największą dzienną liczbę operacji w systemie Elixir odnotowano 14 listopada. Rozliczonych zostało ich wówczas aż 12,6 mln na kwotę 23,2 mld zł.

Przeczytajcie także: Najwięksi wydawcy kart debetowych w Polsce

Natomiast w systemie Euro Elixir, służącym do przelewów między bankami w euro, rozliczono 2,1 mln transakcji o wartości 11,5 mld euro. Przed rokiem było to odpowiednio 1,6 mln operacji o wartości 8,8 mld euro. Największą dzienną liczbę transakcji w systemie Euro Elixir odnotowano 15 listopada – 124,3 tys., których wartość wyniosła 654,6 mln euro.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies