Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir przyspiesza. W listopadzie przelaliście nim już miliard złotych

System zanotował kolejny miesięczny rekord liczby i wartości transakcji

Jeszcze nigdy w historii zarządzanego przez KIR systemu, wartość rozliczonych przez niego w ciągu miesiąca przelewów nie przekroczyła miliarda złotych. Dotychczasowy rekord, odnotowany w październiku bieżącego roku, to 952 mln zł. W listopadzie przez Express Elixir przeszły przelewy o łącznej wartości 1,05 mld zł. Ich liczba również była rekordowa i wyniosła prawie 268 tys. Dotychczas najlepszym miesiącem pod tym względem również był miniony październik. Wówczas KIR rozliczył 248 tys. ekspresów.

Dla porównania w listopadzie 2015 roku w systemie Express Elixir zrealizowano 136,5 tys. przelewów o wartości 607,2 mln zł. Na wzrost popularności oferowanego przez KIR rozwiązania wpływ ma rosnąca dostępność w bankach. Od połowy listopada korzystać z niego mogą np. wszyscy klienci połączonego banku BGŻ BNP Paribas. Niewątpliwie zwiększonemu wykorzystaniu systemu sprzyja także zastosowanie go do przekazów P2P realizowanych Blikiem.

Przeczytajcie także: Statystyki Express Elixir znów urosną

Z opublikowanego dziś komunikatu KIR wynika ponadto, że w listopadzie 2016 r. za pośrednictwem tradycyjnego systemu Elixir rozliczono 145 mln przelewów i poleceń zapłaty o łącznej wartości 381 mld zł. Dla porównania, w listopadzie 2015 r. system rozliczył 139,3 mln transakcji, których wartość wyniosła 358,9 mld zł. W ubiegłym miesiącu największą dzienną liczbę operacji w systemie Elixir odnotowano 14 listopada. Rozliczonych zostało ich wówczas aż 12,6 mln na kwotę 23,2 mld zł.

Przeczytajcie także: Najwięksi wydawcy kart debetowych w Polsce

Natomiast w systemie Euro Elixir, służącym do przelewów między bankami w euro, rozliczono 2,1 mln transakcji o wartości 11,5 mld euro. Przed rokiem było to odpowiednio 1,6 mln operacji o wartości 8,8 mld euro. Największą dzienną liczbę transakcji w systemie Euro Elixir odnotowano 15 listopada – 124,3 tys., których wartość wyniosła 654,6 mln euro.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies