Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Najwięksi wydawcy kart debetowych w Polsce – najświeższe dane na koniec III kwartału

Na koniec września 17 największych banków komercyjnych miało prawie 25 mln kart debetowych wydanych klientom indywidualnym

Z danych udostępnionych przez biura prasowe banków komercyjnych działających na polskim rynku wynika, że - i tu chyba nie będzie zaskoczenia - największym wydawcą kart debetowych w Polsce jest PKO BP. Klienci indywidualni posiadający rachunki w tej instytucji oraz należącym do niej Inteligo mieli łącznie niemal 6,5 mln kart debetowych.

Przeczytajcie także: Największe sieci bankomatów w Polsce

Drugi po tym względem jest BZ WBK. Jego klienci posiadają w portfelach ok. 3,2 mln kart debetowych. To może być zaskakujące o tyle, że bank ten zdaje się wcale nie jest drugi pod względem liczby prowadzonych rachunków osobistych. W każdym razie z przekazanych mi danych wynika, że drugi co do wielkości bank w Polsce, czyli Pekao, na koniec września miał bez mała 3 mln wydanych debetówek.Jak widzicie na powyższej grafice, w czołówce rankingu największych wydawców kart debetowych jest jeszcze mBank z Orange Finanse oraz ING – oba mają portfel debetówek przekraczający 2 mln. Natomiast więcej niż milion kart wydały jeszcze Millennium i Alior wraz z T-Mobile Usługi Bankowe.

Nie wszystkie banki komercyjne działające na polskim rynku, zdecydowały się podzielić się ze mną swoimi statystykami. Wśród nich znalazły się m.in. Toyota Bank, Plus Bank, Nest Bank czy Idea Bank. Natomiast te, które liczby mi przekazały miały we wrześniu łącznie 24,7 mln kart debetowych wydanych klientom indywidualnym. Podkreślam to dlatego, że większość banków wydaje również karty klientom biznesowym, których w prezentowanych przeze mnie liczbach nie uwzględniono.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku jest już prawie 6 tys. wpłatomatów

I jeszcze jedna uwaga. Z najświeższych danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec czerwca bieżącego roku klienci indywidualni mieli w portfelach 27,5 mln kart debetowych, czyli o wiele więcej niż wynika to z podawanych wyżej informacji. Pamiętajcie jednak, że w statystykach banku centralnego znajdują się, oprócz danych z banków, które mi liczb nie podały, także informacje na temat kart wydanych przez sektor banków spółdzielczych.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies