Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior Bank udostępnił zbliżeniowe płatności mobilne w aplikacji HAIZ

Rozwiązanie powstało we współpracy z Mastercard i jest przeznaczone dla dzieci oraz ich rodziców korzystających z kont HAIZ

O tym, że Alior kończy prace nad HCE w aplikacji przeznaczonej dla najmłodszych klientów mogliście przeczytać na Cashless na początku listopada w tym tekście.

Dzisiaj bank poinformował, że właśnie uruchomił nową usługę. Dzięki niej, użytkownicy kont HAIZ mogą już korzystać ze zbliżeniowych płatności mobilnych HCE.

Przeczytajcie także: Niezły start płatności HCE w Millennium i Raiffeisenie

Wystarczy odblokować smartfon, otworzyć aplikację HAIZ i zbliżyć go do terminala płatniczego. Jeśli wcześniej uruchomicie szybkie płatności, włączanie aplikacji przed transakcją nie będzie konieczne.

Tak jak w przypadku płatności zbliżeniowych zwykłą kartą, kupujący będzie musiał podać kod PIN, jeśli wartość transakcji przekroczy kwotę 50 zł. HCE działa na smartfonach z systemem operacyjnym Android oraz wyposażonych w funkcję NFC.

Przeczytajcie także: Kurierowi DPD za paczkę zapłacicie już kartą

Zbliżeniowe płatności mobilne w aplikacji HAIZ są zabezpieczone za pomocą Mastercard Digital Enablement Service (MDES), przy wykorzystaniu technologii tokenizacji. System generuje cyfrowy token z numerem innym niż fizycznej karty płatniczej, a zatem jej oryginalne dane nie są udostępniane sprzedawcy. Token jest również unikalny dla konkretnego urządzenia mobilnego, więc z jego pomocą nie można dokonać transakcji np. za pomocą innego smartfona.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies