Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna technologiczna nowinka w ubezpieczeniach. Od dziś polisy turystyczne dostępne w bankomatach Planet Cash

Na kilkunastu wybranych urządzeniach firma testuje także sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych

Nowa usługa została przygotowana przy współpracy operatora bankomatów Planet Cash z firmą KioskPolis.pl oraz towarzystwami ubezpieczeniowymi Benefia oraz TU Europa. Z informacji prasowej na temat wdrożenia wynika, że kolejne ubezpieczalnie są zainteresowane przystąpieniem do projektu a finalizacja rozmów spodziewana jest na początku przyszłego roku.

Jak wspomniałem na wstępie, korzystając z bankomatu Planet Cash można już kupić przede wszystkim ubezpieczenie dla podróżujących za granicę. Oferta jest dostępna w ok. 1300 maszynach z logo Planet Cash zlokalizowanych ze szczególnym uwzględnieniem lotnisk i dworców kolejowych. Transakcji można dokonać w dowolnym czasie i miejscu, w którym znajduje się bankomat z dostępną funkcją. Po wybraniu opcji zależnej od celu podróży, klient otrzymuje ofertę i może sfinalizować transakcję. Polisę opłaca bezpośrednio w bankomacie przy pomocy dowolnej karty płatniczej w tym kredytowej, bez żadnych dodatkowych opłat.

Przeczytajcie także: Logowanie odciskiem palca stanie się standardem w aplikacjach

Planet Cash i KioskPolis.pl testują także sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych przez bankomaty. Na razie tylko od odpowiedzialności cywilnej i w sieci ograniczonej do 13 maszyn. Planowane jest jednak rozszerzenie pilota o następne 200 bankomatów i powiązane to ma być z uzupełnieniem oferty o produkty kolejnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego OC polega na uzyskaniu informacji dotyczących samochodu poprzez skanowanie kodu Aztec z dowodu rejestracyjnego. Skaner rozczytuje wszystkie dane dotyczące samochodu i właściciela. Dane przesyłane są do towarzystwa ubezpieczeniowego w celu przygotowania oferty. Płatność następuje w sposób analogiczny jak przy polisie turystycznej. – Uruchomienie zakupu polis ubezpieczeniowych w bankomatach jest przykładem wdrożeń płatności w obszarach, w których dotychczas było to niemożliwe – mówi Jacek Koszel, dyrektor rozwoju produktów i usług IT Card, właściciela sieci bankomatów Planet Cash.

Przeczytajcie także: Tyle minister finansów wie o polskiej karcie

Z punktu widzenia Planet Cash sprzedaż ubezpieczeń to kolejny pomysł na to jak radzić sobie ze spadającą liczbą wypłat gotówki z bankomatów. Jak wiecie, z danych NBP wynika, że operatorzy maszyn muszą się z tym liczyć. Innym pomysłem jest zamiana bankomatów na urządzenia z funkcją depozytową i oferowanie wpłat gotówkowych. Ten segment rynku, jak pokazują statystyki, rośnie bardzo szybko.

Natomiast od strony towarzystw ubezpieczeniowych wprowadzenie sprzedaży polis do bankomatów to efekt poszukiwania nowych kanałów sprzedaży oraz ograniczania kosztów. Różne firmy ubezpieczeniowe eksperymentują już ze sprzedażą przez aplikacje mobilne, np. Hestia w apce Banku Millennium czy Uniqa w apce SkyCash. Również dystrybucja polis przez bankomaty nie jest w Polsce taką nowością. Na przykład w 2010 czy 2011 roku eksperymentował w ten sposób BZ WBK.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies