Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To chyba przesądza o standardzie logowania do bankowości mobilnej w najbliższym czasie. PKO wprowadził fingerprint na Androida

Najnowsza aktualizacja aplikacji IKO przyniosła jeszcze kilka innych nowości

Od dzisiaj użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android mogą pobrać nową wersję aplikacji mobilnej IKO. Najważniejszą zmianą, jaką można w niej znaleźć, jest bez wątpienia możliwość logowania za pomocą odcisku palca. Dotychczas taką opcję mieli jedynie klienci PKO korzystający z urządzeń z systemem iOS. Z logowania odciskiem palca będą mogli korzystać użytkownicy telefonów z Androidem od wersji 6.0.

Przeczytajcie także: Zakupy bez kolejek i bez płacenia w Amazonie

To wdrożenie w IKO może mieć duże znaczenie dla całego rynku bankowości mobilnej w Polsce. O ile bowiem coraz więcej banków wprowadza biometrię odcisku palca do aplikacji współpracujących z telefonami iPhone, o tyle mało jest takich, które tę technologię stosują w aplikacjach na urządzeniach z Androidem. Zdaje się, jedynym takim bankiem był dotąd Millennium, a City Handlowy tylko zapowiedział, że logowanie odciskiem na smartfony z najpopularniejszym systemem operacyjnym wprowadzi.

Decyzja aby to zrobić, podjęta przez bank taki jak PKO, który dość konserwatywnie podchodzi do tematów bezpieczeństwa, sugeruje, że wśród bankowców obawa przed wykorzystaniem odcisku palca w telefonach z Androidem jest coraz mniejsza. Myślę, że oznacza to, iż w najbliższym czasie także inne banki zdecydują się na zastosowanie tej technologii w swoich aplikacjach. Zwłaszcza, że najnowsze wersje systemu Android zapewniają taki sam poziom bezpieczeństwa biometrii odcisku palca jak system iOS.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja dla grających na walutach od mBanku

Natomiast wśród nowych funkcji, jakie znalazły się w aktualizacji IKO, a o których należałoby wspomnieć, jest także możliwość opłacania faktur za pomocą skanowania QR kodów oraz nowe menu dolne, które w znacznym stopniu redukuje użyteczność tzw. hamburger menu. O tym mam nadzieję napisać Wam więcej jutro. Aktualizacja IKO na Androida jak wspomniałem, już jest w Google Play. Jeszcze przed świętami ma trafić także do Apple Store.

Tymczasem podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na której PKO chwalił się zmianami oraz uzyskaniem pierwszego miliona aktywnych użytkowników IKO, ogłoszono także start nowej funkcji we wpłatomatach banku, a więc możliwości dokonywania wpłat gotówki przy wykorzystaniu kodów Blik. O tym, że PKO ma taki plan, mogliście przeczytać na Cashless kilka tygodni temu w tekście, który możecie znaleźć tutaj. Wpłat można dokonywać na rachunki własne oraz innych użytkowników IKO. Nad takim samym wykorzystaniem kodów Blik zastanawia się ponoć także Millennium.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies