Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kurierowi DPD za paczkę z prezentem pod choinkę zapłacicie już kartą

W ramach pilotażu w listopadzie spółka wyposażyła w terminale kilkuset pracowników z czterech warszawskich oddziałów. W kolejce po terminale ustawiają się już także kurierzy InPostu

Jeśli zamówiliście coś w sklepie internetowym i zaznaczyliście opcję płatności przy odbiorze, kurierowi DPD możecie już wręczyć kartę zamiast gotówki. Pod warunkiem, że mieszkacie w Warszawie DPD Polska poinformowała przed chwilą, że ruszył pilotaż, w którym w terminale wyposażono kilkuset pracowników dostarczających paczki. Są to kurierzy z czterech warszawskich oddziałów DPD.

Przeczytajcie także: Kartami w internecie płacicie rzadko? Niekoniecznie...

Spółka deklaruje, że wkrótce plastikami będzie można zapłacić jej kurierom w całej Polsce. - W terminale zostały wyposażone także recepcje wszystkich biur DPD w Polsce, a wkrótce urządzenia trafią do kurierów pracujących w największych oddziałach. Projekt zostanie zakończony w 2017 r. – czytam w nadesłanym do redakcji Cashless komunikacie.

Wprowadzenie w DPD płatności kartą znacznie usprawni proces zamówienia i dostarczenia zakupów internetowych. Z badań wynika, że wciąż 75 proc. Polaków podczas korzystania z e-sklepów wybiera płatność przy odbiorze. Do tej pory wizyta kuriera wiązała się zatem z wcześniejszą wypłatą gotówki z bankomatu i przygotowaniem odpowiedniej kwoty, najlepiej co do grosza, by nie pojawił się jeszcze problem wydawania reszty.

Przeczytajcie także: InPost - terminale u kurierów jeszcze przed Bożym Narodzeniem

System do przyjmowania i rozliczania płatności oraz terminale produkowane przez Verifone dostarcza do DPD spółka IT Card zarządzającą siecią terminali Planet Pay oraz bankomatów i wpłatomatów Planet Cash.

Konkurencja DPD także nie zasypia gruszek w popiele. W sierpniu Jacek Uryniuk pisał o tym, że jeszcze przed świętami w terminale do przyjmowania płatności kartami zostaną wyposażeni kurierzy InPostu. Ponoć firma już wtedy prowadziła testy. - Własnie je kończymy i finalizujemy dostawę terminali do naszych oddziałów - powiedział mi przed chwilą rzecznik InPostu, Wojciech Kądziołka. Dodał, że jego firma stara się wypełnić obietnicę przyjmowania kart przez kurierów jeszcze przed świętami.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies